Ar objektu “Es piedzimu agrāk!” izgaismos Pasaules Priekšlaicīgi dzimušo bērnu dienu

Ar objektu “Es piedzimu agrāk!” izgaismos Pasaules Priekšlaicīgi dzimušo bērnu dienu

15.11.2016

 • Gaisma sniedz cerību, kad apkārt ir tumsa – tā silda un dod spēku grūtos brīžos. 17. novembrī visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules Priekšlaicīgi dzimušo bērnu diena! Katru gadu Latvijā ~1000 bērnu piedzimst pirms noteiktā laika. Viņiem ir nepieciešama Gaisma!
 • Lai pievērstu uzmanību priekšlaicīgi dzimušiem bērniem un priekšlaicīgi dzimušo bērnu aprūpes jautājumiem, 17. novembrī jau piekto gadu pēc kārtas Latvijā tiks atzīmēta Priekšlaicīgi dzimušo bērnu diena, kuras ietvaros notiks Satikšanās svētki – tikšanās un īpašs dievkalpojums priekšlaicīgi dzimušo bērnu līdzcilvēkiem, ārstiem, māsām  un ikvienam cilvēkam Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes baznīcā.
 • Vienlaikus Pasaules Priekšlaicīgi dzimušo bērnu dienas simbols tiks izgaismots no 17. līdz 20. novembrim gaismas festivāla “Staro Rīga 2016” laikā, kad pie Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes baznīcas būs iespējams apskatīt gaismas objektu “Es piedzimu agrāk”.
 • 17.novembrī, plkst. 18.00 – 19`00 , Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes baznīcā aicinām uz satikšanos priekšlaicīgi dzimušo bērnu vecākus un bērnus, kā arī līdzcilvēkus un speciālistus, kas palīdzējuši šajā pasaulē ienākt “steidzīgajiem” bērniņiem, esot līdzās brīžos, kad tas visvairāk nepieciešams, iedrošinot vecākus turpināt cīnīties par bērna dzīvību, un nepadoties grūtībām, ar kurām nākas saskarties mazuļa dzīves sākumposmā.
 • Tāpat 17.novembrī ikviens interesents plkst. 19.00 aicināts piedalīties dievkalpojumā, kas veltīts priekšlaicīgi dzimušo bērnu dienai – lai kopīgi dotu spēku un atbalstītu tos, kurus bērniņa priekšlaicīga piedzimšana skārusi nesen un, kuri ir grūtā ceļa sākumā, rodot cerību un mierinājumu tiem,  kam pāragra bērniņa piedzimšana radījusi nopietnas sekas visas mazuļa turpmākās dzīves garumā, kā arī lai pateiktos par bērna dzīvību un vienkārši būtu kopā un atbalstītu, priekšlaicīgi dzimušo bērnu ģimenes. 
 • Satikšanās svētki patlaban ir kļuvuši par tradīciju daudzām ģimenēm, līdzcilvēkiem, mediķiem, jo tā ir iespēja dalīties pieredzē un sajūtās ar citiem, kas piedzīvojuši priekšlaicīgi dzimuša bērniņa ienākšanu ģimenē, savukārt mediķiem tā ir iespēja satikties ar priekšlaicīgi dzimušajiem  bērniem un to vecākiem neformālā vidē un savstarpēji izrunāt nozares sasniegumus un trūkumus, kā arī dalīties savā pieredzē un pārdomās, kā arī novērojumos par pieredzēto.
 • Gaismas objekts “Es piedzimu agrāk” ikvienam interesentam un Rīgas viesim bez maksas būs apskatāma no 17. līdz 20.novembrim, laika posmā no plkst. 17.00 līdz 23.00.

Plašāk par gaismas festivālu “Staro Rīga 2016”: www.staroriga.lv

Uzziņai

 • Ik gadu pasaulē nāk ap 15 miljoni bērniņu, no kuriem vismaz viens no 10 jaundzimušajiem piedzimst pirms laika. Savukārt Latvijā katru gadu priekšlaicīgi, jeb agrāk par pilnām 37 grūtniecības nedēļām, dzimst vairāk nekā 1000 zīdaiņi.
  Bieži vien iemesli, kāpēc mazulis piedzimst priekšlaicīgi, nav zināmi. Taču ir skaidrs, ka priekšlaicīgi dzimušiem mazuļiem ir nepieciešams veltīt īpašas rūpes un uzmanību, jo viņi pasaulē ieradušies vēl līdz galam nesagatavoti.
 • Priekšlaicīgi dzimušo bērnu diena visā pasaulē tiek atzīmēta  17.novembrī, lai pievērstu sabiedrības uzmanību šo bērnu esamībai, viņu grūtajam dzīves sākumam, iespējām atbalstīt un palīdzēt.
 • Lai sniegtu atbalstu vecākiem, kuru ģimenēs bērni dzimuši pirms paredzētā laika ir izveidota arī mājas lapa www.piedzimuagrāk.lv, kurā pieejama visa nepieciešamā informācija par priekšlaicīgi dzimušiem mazuļiem un to, kā rīkoties, lai saņemtu psiholoģisku un praktisku palīdzību.

Sigita Āboltiņa

Divi gani – sabiedriskās attiecības

+371 28363507

[email protected]

www.divigani.lv