NMP dienesta brigādes saņem 30 jaunus OMT izsaukumiem Rīgas reģionā

NMP dienesta brigādes saņem 30 jaunus OMT izsaukumiem Rīgas reģionā

22.11.2016

  • NMP dienestā ir veiksmīgi noslēdzies pirmais posms Rīgas reģionālā centra brigāžu autoparka atjaunošanā – no septembra līdz šim brīdim ir saņemtas 30 jaunas brigāžu mašīnas, savukārt vēl 22 auto tiks piegādāti līdz nākamā gada februārim. Līdz ar to kopumā brigāžu darbam Rīgas reģionā tiks iegādāti 52 operatīvie medicīniskie transportlīdzekļi, ar to noslēdzot brigāžu autoparka atjaunošanu visā valstī. 
  • NMP dienesta Rīgas reģionālā centra brigāžu apkalpes teritorija aptver gandrīz 850 tūkstošus iedzīvotāju. Šeit dežūrē līdz pat 64 brigādes, diennaktī izbraucot vidēji uz 600 izsaukumiem, kas ir puse no visas valsts izsaukumiem. 
  • Kā ziņots iepriekš, 2014.gada nogalē Veselības ministrija pieņēma lēmumu atteikties no operatīvo transportlīdzekļu un autovadītāju ārpakalpojuma Rīgas reģionā un turpmāk valstij pašai nodrošināt neatliekamo medicīnisko palīdzību ar saviem resursiem. Lai to īstenotu, tika plānota jauno auto iegāde par valsts budžeta līdzekļiem, savukārt pārejas periodā līdz šim Rīgas reģiona brigādēm izsaukumos nācās izmantot lielākoties 10-11 gadus vecos rezerves transportlīdzekļus. 
  • Jaunos operatīvos medicīniskos transportlīdzekļus plānots izmantot izsaukumiem galvenokārt Rīgas pilsētā. Ņemot vērā galvaspilsētā izvietoto brigāžu darba specifiku (ceļu segums un stāvoklis, salīdzinoši īsi pārbraucieni un nelieli attālumi no izsaukumu vietām līdz slimnīcām u.c.) – ir iegādāti priekšpiedziņas auto, kuri ir nedaudz mazāki, kompaktāki un vieglāki par līdz šim NMP dienestā izmantotajiem auto. Šāda tipa operatīvos transportlīdzekļus plaši izmanto arī kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā, kā arī citur Eiropā. 
  • Jauno auto specifikācija izstrādāta, balstoties uz NMP dienesta iepriekšējo gadu pieredzi un ņemot vērā pieredzējušo brigāžu darbinieku un transporta speciālistu ieteikumus, kā arī reģionu atšķirības operatīvo transportlīdzekļu ekspluatācijā. Līdz ar to, salīdzinot ar pēdējos gados iegādātajiem vienas ass piedziņas operatīvajiem transportlīdzekļiem citu reģionu vajadzībām, Rīgas reģiona jaunā brigādes mašīna izmaksu ziņā būs par 17 389 eiro (ar PVN) lētāka. Kopējā līguma summa par 52 jauno auto iegādi ir 4,2 miljoni eiro ar PVN (līguma summa ietver ne tikai mašīnu iegādes cenu, bet arī potenciālos izdevumus servisa pakalpojumiem, rezerves daļu iegādei, kā arī 3,5 gadu garantiju un bezmaksas apkopes līdz 300 000 km visiem transportlīdzekļiem). 
  • Kā ziņots iepriekš, piesaistot Eiropas reģionālā attīstības fonda finansējumu laikā no 2013.-2015.gadam NM dienestā tika iegādāts 151 jauns operatīvais transportlīdzeklis, tostarp 16 no tiem arī Rīgas reģionālajam centram.  Līdz ar 52 jauno auto piegādi Rīgas reģiona brigāžu darbam, nākamā gada februārī NMP dienestā noslēgsies autoparka atjaunošana visā valstī. 

Foto no jauno operatīvo transportlīdzekļu prezentācijas: http://bit.ly/jaunieautoRiga

Informācijas avots: Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests