Valsts asinsdonoru centrs informē

Valsts asinsdonoru centrs informē

  • Atsaucoties uz pacientu bažām par iespējamo inficēšanos ar C hepatītu, Valsts asinsdonoru centrs informē, ka pacientiem (recipientiem), kuriem notikusi asins pārliešana un, kuri nav saņēmuši vēstuli no ārstniecības iestādes par potenciāli inficētu asins komponentu pārliešanu, nav pamats satraukumam.

Ja tomēr pacientam ir bažas:

  • pacients var vērsties ārstniecības iestādē, kurā viņam notikusi asins komponentu pārliešana. Sazinoties ar asins kabinetu, pacients var lūgt viņam pārlietā asins komponenta identifikācijas numuru (piemērs, 01 16 033910). Pēc šī identifikācijas numura noskaidrošanas, pacients var zvanīt Valsts asinsdonoru centram 67471470, kur nosaucot donācijas komponenta numuru, saņems informāciju par donora vīrusu rezultātiem (pozitīviem vai negatīviem).
    – ja pacientam ir saslimšanas simptomi, jāvēršas pie sava ģimenes ārsta, kurš, konstatējot aizdomas par C hepatīta infekciju, nosūtīs pacientu uz izmeklēšanu, kuru apmaksā valsts.
  • Ja pacients ir saņēmis vēstuli no ārstniecības iestādes, pacientam ar šo vēstuli jādodas pie sava ģimenes ārsta, kurš attiecīgi nosūtīs uz papildu izmeklēšanu.

Informācija donoriem

Ja pēc atkārtotas izmeklēšanas ir atklāti pozitīvi rezultāti, tad par to tiek informēts gan pats donors, gan donora ģimenes ārsts. Ja ziņa no Valsts asinsdonoru centra nav saņemta, tad nav pamats satraukumam.

Informējam, ka pagaidām nevienam pacientam nav konstatēta inficēšanās ar C hepatītu.

Informācijas avots: Valsts asinsdonoru centrs