Jaunākais izdevuma ”Cito!” numurs

Jaunākais izdevuma ”Cito!” numurs

19.12.2016

  • Informējam, ka šodien ir publicēta Zāļu valsts aģentūras (ZVA) informatīvā izdevuma ārstiem, farmaceitiem un citiem veselības aprūpes speciālistiem ”Cito!” jaunākā numura (4/2016 (67)) elektroniskā versija. Jaunākais “Cito!” numurs ir pieejams Zāļu valsts aģentūras tīmekļa vietnes sadaļā Publikācijas.
  • Šai “Cito!” numurā sniegta informācija par jaunu grāmatu par zāļu patēriņu Baltijas valstīs pēdējo trīs gadu laikā “Baltic Statistics on Medicines 2013–2015”. LU Kardioloģijas un reģeneratīvās medicīnas institūta vadošais pētnieks Dr. med. Vilnis Dzērve par jauno grāmatu izdevumā saka šādi: ““Baltic Statistics on Medicines 2013–2015” uzskatāms par ļoti praktisku un analītisku materiālu, kas sniedz iespēju nopietnu secinājumu izdarīšanai par farmakoterapijas jomu Baltijas valstīs.”
  • “Cito!” numurā ziņots arī par B hepatīta reaktivācijas risku, lietojot tiešas darbības pretvīrusu līdzekļus C hepatīta ārstēšanai, un par alerģijas ārstēšanai paredzētu injicējamu zāļu, kuras satur palīgvielu laktozi, sākto pārvērtēšanu. “Cito!” sniegta informācija, ka metformīnu cukura diabēta ārstēšanā drīkst lietot arī pacienti ar vidēji smagiem nieru darbības traucējumiem, kā arī publicēti citi raksti.
  • Izdevumā ir ietverts saraksts ar ZVA tīmekļa vietnē no 2016. gada 29. jūnija līdz 7. decembrim publicētām ZVA saskaņotām vēstulēm veselības aprūpes speciālistiem ar aktualizētu zāļu drošuma informāciju, kā arī sniegtas izmaiņas Latvijas Republikas Zāļu reģistrā un aktuālā informācija par zāļu drošumu.
  • ”Cito!” numurā arī aicinām ziņot par negadījumiem ar medicīniskām ierīcēm un par zāļu blaknēm! Ziņojumu par blaknēm var iesniegt, aizpildot izdevumā ietverto veidlapu ”Ārstniecības personas, farmaceita ziņojums par zāļu blakusparādību”. Aizpildīta veidlapa jāsūta ZVA pa pastu (adrese: Jersikas iela 15, Rīga, LV-1003) vai pa faksu: 67078428. Elektroniski aizpildīt un iesniegt veidlapu iespējams ZVA mājaslapā www.zva.gov.lv, aktivizējot baneri Atklāj zāļu otru pusi.
  • Izdevums drukātā formātā būs pieejams Zāļu valsts aģentūrā (11. kabinetā) 2017. gada janvāra sākumā.

Vairāk par ZVA informatīvo izdevumu “Cito!” lasiet: “Publikācijas” > “Cito!”.

Informācijas avots: Zāļu valsts aģentūra