Plānots nodot Jēkaba Prīmaņa Anatomijas muzeju RSU

Plānots nodot Jēkaba Prīmaņa Anatomijas muzeju RSU

02.02.2017
  • 2.februārī, Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Veselības ministrijas sagatavotais rīkojuma projekts, kas paredz reorganizēt Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju, atdalot no muzeja tā struktūrvienību – filiāli “Jēkaba Prīmaņa Anatomijas muzejs” –  un nododot to Rīgas Stradiņa universitātei (RSU). 
  • Prīmaņa Anatomijas muzejs jau no tā pirmsākumiem atrodas Kronvalda bulvārī 9, Rīgā, RSU valdījumā nodotā nekustamā īpašumā, kurā atrodas arī RSU Anatomijas un antropoloģijas institūts.
  • Pēc nodošanas RSU Prīmaņa Anatomijas muzeju plānots apvienot ar RSU muzeju, veidojot vienotu RSU muzeju ar kopīgu infrastruktūru un personālu. RSU plāno ieguldīt līdzekļus atsevišķas, muzejam piemērotas ēkas renovācijā vēsturiskajā Anatomikuma ēku kompleksā Kronvalda bulvārī 9. Ar reorganizāciju plānots palielināt iespēju muzejā veikt muzejpedagoģisko darbu un pētniecību, kā arī organizēt jauniešu profesionālās orientācijas pasākumus. 
  • Paredzēts, ka muzeja nodošana un iekļaušana RSU muzeja sastāvā nodrošinās kolekciju aktīvāku izmantošanu, ciešāku saikni ar mērķauditoriju, kā arī pavērs iespējas muzeja infrastruktūras uzlabošanai.
  • Prīmaņa Anatomijas muzeju paredzēts nodot RSU ar 2017.gada 1.jūniju.

Informācijas avots: Veselības ministrija