Uzsver tehnoloģiju drošumu asinsdonoru pārbaudē

Uzsver tehnoloģiju drošumu asinsdonoru pārbaudē

02.02.2017
  • 2.februārī, veselības ministre Anda Čakša tikās ar „Abbott GmbH&Co KG” (turpmāk – Abbott) un Valsts asinsdonoru centra (VADC) pārstāvjiem, lai pārrunātu jautājumus par tehnoloģiju drošumu, veicot asinsdonoru skrīningu. Sanāksmes laikā gan Abbott, gan VADC pārstāvji uzsvēra, ka Latvijā izmantotās tehnoloģijas ir drošas un tiek uzskatītas par standartu attiecībā uz labas laboratorijas praksi un nodrošina ļoti precīzus rezultātus.
  • Abbott pārstāvji uzsvēra, ka pagājušā gada nogalē jautājumā par donoru asiņu pārbaudi VADC direktore I.Ozoliņa ir sniegusi informāciju medijiem tādā veidā, kas nepamatoti diskreditējusi kompāniju, vienlaikus radot nepamatotu satraukumu sabiedrībā. Abbott kompānija vienmēr ir veltījusi lielu uzmanību produktu kvalitātei, bez tam vairāk kā 50 miljonu asins nodošanu visā pasaulē tiek pārbaudītas ar Abbott PRISM analizatoru, kas ir speciāli veidots tikai donoru skrīningam.
  • Veselības ministre Anda Čakša informēja, ka šobrīd turpinās disciplinārlietas izmeklēšana pret VADC direktori I.Ozoliņu saistībā ar ministrijas uzdevumu izpildi attiecībā uz nepieciešamo pasākumu īstenošanu, lai apzinātu pacientus. Jaunākā VADC sniegtā informācija liecinot, ka retrospektīvās izmeklēšanas ietvaros references laboratorijā nevienā no 5 donoru asins paraugiem netika konstatēts C hepatīta vīrusa serdes antigēns.
  • Tāpat tikšanās laikā VADC pārstāvji uzsvēra, ka dienestā tiek izvērtēta nepieciešamība pilnveidot procesus un algoritmus sadarbībai ar references laboratoriju, lai nākotnē līdzīgās situācijās spētu reaģēt operatīvāk. 

Informācijas avots: Veselības ministrija