Par tikšanos ar Latvijas Radiologu asociācijas pārstāvjiem

Par tikšanos ar Latvijas Radiologu asociācijas pārstāvjiem

16.02.2017
  • Veselības ministre Anda Čakša tikās ar Latvijas Radiologu asociācijas pārstāvjiem, lai pārrunātu radioloģijas nozares attīstības jautājumus.
  • Tikšanās laikā tika diskutēts par nepieciešamību skaidri definēt medicīnisko tehnoloģiju standartu, kāds ir nepieciešams atbilstoši ārstniecības iestādē sniedzamo veselības aprūpes pakalpojumu specifikai. Tas ļautu izvairīties no situācijām, kad ārstniecības iestādēs tiek iegādātas medicīniskās iekārtas, kurām valsts apmaksātā pakalpojuma ietvaros nav racionāla ekonomiskā un medicīniskā pamatojuma. Vienlaikus tika diskutēts arī par radioloģijas nozares attīstību un perspektīvu ilgtermiņā, par iespējamu pārejas perioda noteikšanu, kura laikā ārstniecības iestādēm būtu iespējams pielāgot tehnoloģiju nodrošinājumu jaunajiem standartiem. Tāpat veselības ministre Anda Čakša uzsvēra, ka kopīgi ar radioloģijas jomas speciālistiem būtu jānosaka nosacījumi un medicīniskās indikācijas izmeklējumu veikšanai. 
  • Pārrunājot sagatavotos priekšlikumus radioloģijas tarifu apmaksā, Anda Čakša norādīja, ka, pārskatot iekārtu amortizācijas piemaksas daļu datortomogrāfijas, ultrasonogrāfijas, magnētiskās rezonanses un rentgena iekārtām, ir rasta iespēja papildu finansējumu novirzīt radioloģisko izmeklējumu veikšanai tieši stacionāro ārstniecības iestāžu uzņemšanas un neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļām. Tādejādi tiktu stiprināta neatliekamā palīdzība, nodrošinot, ka radioloģiskos izmeklējumus varētu veikt diennakts režīmā. Līdz šim par to netika maksāts, rezultātā veidojās disbalanss par labu ārstniecības iestādēm, kas nodrošina izmeklējumus pacientiem tikai ambulatori (tikai dienas laikā). Vienlaikus tika uzsvērts, ka attiecībā uz radiologu darba samaksu šādām izmaiņām nebūtu jāatstāj iespaids, jo jaunajā tarifā atsevišķās pozīcijās ir sarukusi iekārtu amortizācijas piemaksas daļa, ņemot vērā medicīnas iekārtu cenu samazinājumu. 

Informācijas avots: Veselības ministrija