Saņemts gala vērtējums par E-veselības atbilstību plānotajam

Saņemts gala vērtējums par E-veselības atbilstību plānotajam

16.02.2017

  • Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas veiktajā E-veselības projekta funkcionalitātes pārbaudes gala ziņojumā apstiprināta E-veselības sistēmas un e-pakalpojumu izstrāde atbilstoši E-veselības projektos paredzētajam, to pieejamība lietotājiem, kā arī nepieciešamo sistēmas drošības auditu veikšana.
  • Savukārt atsevišķas E-veselības sistēmas funkcionalitātes un e-pakalpojumi, kas pārbaudes laikā vēl nebija pieejami lietotājiem, jānodrošina ziņojumā minētajos termiņos. 
  • “Izstrādājot E-veselības sistēmas funkcionalitāti jeb pakalpojumus, esam nodrošinājuši apstākļus, lai lietotāji sistēmu varētu aktīvi izmantot ikdienā. Taču līdz ar gala ziņojuma apstiprināšanu darbs pie sistēmas pilnveides nebeidzas. Nepārtraukti  tiek strādāts pie sistēmas pakalpojumu attīstības un sadarbības ar ārstniecības iestādēm un aptiekām, lai tās aktīvi izmantotu E-veselības sistēmu vēl pirms obligāti noteiktā sistēmas izmantošanas laika,” uzsver ministres padomniece e-veselības projekta jautājumos Ilze Āboliņa.
  • Jau iepriekš ziņots, ka Veselības ministrija un NVD turpina darbu un komunikāciju ar ārējo sistēmu izstrādātājiem, lai nodrošinātu E-veselības sistēmas sadarbspēju ar ārējām sistēmām (ārstniecības iestāžu un aptieku izmantotajām programmām), tādējādi nodrošinot profesionāļiem izvēles iespēju – izmantot savu līdz šim lietoto programmatūru vai E-veselības portālu www.eveseliba.gov.lv.
  • Saskaņā ar ziņojumā pausto, lai Eiropas Savienības fondu līdzfinansētu projektu uzskatītu par pabeigtu un attiecīgi tā izmaksas būtu deklarējamas Eiropas Komisijai, ir jābūt izpildītiem diviem nosacījumiem – projektā paredzētajām aktivitātēm jābūt faktiski pabeigtām projektā paredzētajā veidā un projekta rezultātiem jābūt pieejamiem lietošanai ziņojumā noteiktajos termiņos. 

Papildu informācija: 

Evija Štālberga, 
NVD Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr.: 67045007, 28383970