Veselības ministre tiekas ar Rīgas Dzemdību nama kolektīvu

Veselības ministre tiekas ar Rīgas Dzemdību nama kolektīvu

16.02.2017
 
  • 16.februārī, veselības ministre Anda Čakša tikās ar Rīgas Dzemdību nama kolektīvu, lai pārrunātu ārstniecības personāla prasības attiecībā uz darba samaksas palielinājumu.
  • Tikšanās laikā Anda Čakša uzklausīja ārstus un vecmātes, kuri pauda neapmierinātību saistībā ar lielo noslodzi, darba intensitāti, kā arī zemo atalgojumu, tostarp neapmierinātību ar iekšēju darba organizāciju Rīgas Dzemdību namā.
  • Veselības ministre uzsvēra, ka ārstniecības personu atalgojums ir sasāpējis jautājums visā nozarē un viena no akūtākajām situācijām veidojas tieši dzemdību palīdzības nodrošinājumā. Tāpēc, lai nodrošinātu cilvēkresursu piesaisti stacionārajā sektorā un nodrošinātu kvalitātes prasības dzemdību palīdzības sniegšanai, no šā gada 1.janvāra tika palielināts dzemdību palīdzības tarifs par 50 eiro par vienu dzemdību gadījumu. 
  • Rīgas Dzemdību nama personāls izteica neapmierinātību, ka ārstniecības iestādē atalgojuma pieaugums pēc tarifa palielinājuma ir niecīgs, jo darba samaksa tika paaugstināta arī iestādes administrācijai un tehniskajam personālam. Anda Čakša norādīja, ka resursu sadalījums ārstniecības iestādē ir Rīgas Dzemdību nama vadības atbildība. Rīgas Dzemdību nams ir Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrība, tādēļ veselības ministre šo situāciju un iespējamos risinājumus pārrunās ar Rīgas Domes un  Rīgas Dzemdību nama vadību nākamnedēļ plānotajā sanāksmē. Ministre uzsvēra, ka noteiktus uzlabojumus varētu veikt arī izvērtējot darba organizāciju iestādē, tomēr viennozīmīgi – būtisks atalgojuma palielinājums ārstniecības personām ir iespējams tam piešķirot papildu finansējumu veselības nozares budžetā.

Informācijas avots: Veselības ministrija