Vienojas par vienota reģistra nepieciešamību valsts apmaksātiem endoprotezēšanas pakalpojumiem

Vienojas par vienota reģistra nepieciešamību valsts apmaksātiem endoprotezēšanas pakalpojumiem

16.02.2017

  • 15.februārī veselības ministre Anda Čakša tikās ar Latvijas Gūžas un ceļa locītavas endoprotezēšanas asociācijas pārstāvjiem, lai pārrunātu aktuālos jautājumus endoprotezēšanas jomā. 
  • Tikšanās laikā ministre kopā ar asociācijas locekļiem vienojās par vienota, nacionāla reģistra izveides nepieciešamību, kas sniegtu iespēju analizēt datus par kopējo situāciju valstī (operāciju skaits, pacientu atveseļošanās process, iespējamās komplikācijas u.c.). Lai risinātu rindu organizācijas jautājumu, speciālisti vienojās arī par vienotas pacientu rindas izveides nepieciešamību. Šobrīd rindas uz valsts apmaksātiem endoprotezēšanas pakalpojumiem ir garas, līdz ar to ir jārisina konkrētā pakalpojuma pieejamības jautājums, ņemot vērā pacienta indikācijas, slimības attīstību, valsts finansiālās iespējas u.c. kritērijus. Sanāksmes laikā vienojās, ka datus vienotam reģistram elektroniski varētu sniegt katra ārstniecības iestāde, kurā tiek sniegti endoprotezēšanas pakalpojumi, un šie dati varētu tikt apkopoti e-veselības sistēmā. Tuvākajā laikā plānota sanāksme ar Slimību profilakses un kontroles centra speciālistiem un asociāciju, lai pārrunātu praktiskus jautājumus attiecībā uz vienota reģistra izveidi.  
  • Tikšanās laikā veselības ministre Andra Čakša vērsa uzmanību arī uz pakalpojumu kvalitātes jautājumiem. Asociācijas pārstāvji kopā ar ministri vienojās, ka ir jāstrādā pie kvalitātes kritēriju izveides ārstniecības iestādēs, kurās sniedz endoprotezēšanas pakalpojumus, kā arī jānosaka endoprotezēšanas operāciju skaits, kas speciālistam būtu jāveic gadā, lai nodrošinātu pakalpojuma kvalitāti.  

Informācijas avots: Veselības ministrija