NMP dienests uzņem vairāk kā 170 ēnotājus

NMP dienests uzņem vairāk kā 170 ēnotājus

16.02.2017

  • 15. februārī NMP dienestā norisinājās Ēnu diena, kuras laikā vairāk nekā 170 skolēniem 23 Latvijas pilsētās bija iespēja iepazīties ar NMP dienesta mediķu darbu. 
  • Šogad dienests mērķtiecīgi aicināja viesoties tieši vecāko klašu skolniekus, kuri apsver iespējas izvēlēties nākotnē studēt medicīnu. Skolēniem šīs dienas laikā bija iespēja uzdot dažādus jautājumus dienesta mediķiem par ārsta palīgu studiju iespējām, brigāžu darbu un to ikdienu, redzēt aprīkojumu, ar ko dodamies glābt cilvēku dzīvības, kā arī atkārtot zināšanas pirmās palīdzības sniegšanā.
  • Aizkrauklē šoreiz Ēnu dienas aktivitātes bija veidotas pavisam savādākas, kā citviet Latvijā. NMP dienests kopā ar citiem operatīvajiem dienestiem un Zemessardzi vairākiem simtiem jauniešu sniedza iespēju vērot paraugdemonstrējumus ārkārtas notikumu seku likvidēšanā. Pēc paraugdemonstrējumiem aplūkoja dienestu aprīkojumu un uzzināja par tiem sīkāk.
  • Vairāki jaunieši pēc Ēnu dienas pateicās dienestam par šo iespēju ēnot mediķus, un daži pat atzina, ka pēc šī pasākuma tie ir cieši nolēmuši savu nākotni saistīt ar medicīnu. Citi pat izteica vēlmi voluntēt NMP dienestā jau šobrīd skolas laikā. 
  • Gandarījumu sniedz daudzie jauniešu labavēlējumi un pateicības mūsu mediķiem pēc Ēnu dienas. Daži jaunieši Ēnu dienas laikā NMPdienestu apmeklēja jau otro reizi. Un šo savējo izjūta bijusi arī 8. klases skolniecei Elīnai, kura pēc viesošanās pie Cēsu brigādes rakstīja: “..priecāties par to, ka vismaz vienu reizi gadā ir iespēja dienu pavadīt mediķu lokā, darot to, kas tiešām ļoti patīk un ar ko vēlos saistīt savu nākotnes profesiju paklausīties mediķu humoriņu un pat nepaspēt piefiksēt, kurā brīdī jau jūties kā savējais!”.

Informācijas avots: Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests