Jelgavas Glābējsilītē ielikta meitenīte

Jelgavas Glābējsilītē ielikta meitenīte

26.02.2017

  • 2017.gada 25.februārī plkst. 21`50 Jelgavas slimnīcas teritorijā esošajā Glābējsilītē atstāta trīs līdz četras dienas veca meitenīte. Bērna svars ir 2800g un augums 42cm. Pēc pirmās apskates meitenītes veselības stāvoklis novērtēts kā apmierinošs. Līdzi viņai ieliktas tīras drēbītes, pamperi, zaļa sedziņa ar bumbulīšiem, arī pudelīte ar knupīti, krēms. “Meitenītei bija rozā cimdiņi un cepurīte, kājās adītas zeķītes un smuki melni matiņi. Viņai vēl bija tā sauktais nabas klamburiņš, ko ārste noņēma. Spriežot pēc tā krāsas, domājam, ka bērniņš nav dzimis Jelgavā,” pastāstīja bērnu aprūpes medicīnas māsa Sandra Auzenberga. Viņa pieņēmusi arī pirmo Jelgavas Glābējsilītē ievietoto bērniņu, un, ka atzīst mediķe, tas ir patiesi emocionāls brīdis. 
  • Par notikušo informētas atbildīgās institūcijas, patlaban norit visu nepieciešamo dokumentu sakārtošana. 
  • Šogad šis ir jau trešais Glābējsilītē ieliktais bērniņš. Pirmais atstāts 12.janvārī Madonas slimnīcas Glābējsilītē, bet otrais – 27.janvārī Rīgā. 
  • Jelgavas pilsētas slimnīcas teritorijā Glābējsilīte darbojas kopš 2014.gada 29.augusta, un šis ir trešais bērns, kas tur ievietots. Jelgavas projekta lieldraugs un ģenerālsponsors ir Ceļu būvniecības sabiedrība IGATE. 
  • Kopš 2009. gada Latvijā izveidotas astoņas Baby Box jeb Glābējsilītes, un izglābta 41 bērnu dzīvība. Tā ir īpaša vieta, kur vecāki, dažādu apstākļu spiesti, var anonīmi atteikties no sava mazuļa. Pašlaik Glābējsilīte ir Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Madonā, Rēzeknē,  Daugavpilī un Jelgavā.
  • Projektu “Glābējsilīte” Latvijā īsteno sabiedrisko attiecību kompānija “Divi gani” sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu.

Plašāka informācija:

Projekta “Glābējsilīte” Latvijā vadītāja 

Laura Zvirbule, 29205454, [email protected]