Paredz nodot Rīgas Hematoloģijas centra kapitāldaļas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai

Paredz nodot Rīgas Hematoloģijas centra kapitāldaļas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai

26.02.2017
  • 23.februārī Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Ministru kabineta rīkojuma projekts*, kas paredz ieguldīt Rīgas Hematoloģijas centra kapitāldaļas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS). 
  • Patlaban Rīgas Hematoloģijas centrā veicamā funkcija – hematopatoloģijas cilmes šūnu laboratorijas pakalpojumu sniegšana – tiek nodrošināta nomātās RAKUS telpās stacionārā „Linezers”. Šobrīd gan Rīgas Hematoloģijas centrs, gan RAKUS organizē laboratorisko pakalpojumu sniegšanu, līdz ar to ir iespējams apvienot funkcijas un uzdevumus vienā kapitālsabiedrībā. 
  • Nododot Rīgas Hematoloģijas centra funkcijas un uzdevumus Rīgas Austrumu klīniskai universitātes slimnīcai, būs lētākas pakalpojumu sniegšanas izmaksas.  Rīgas Hematoloģijas centra  reorganizācijas gadījumā nav sagaidāma arī pakalpojumu kvalitātes pasliktināšanās, jo netiktu mainīts nedz telpu, laboratorijas un reģistratūras izvietojums, nedz personāls, kas sniedz pakalpojumu. Tāpat centra reorganizācija un sniegto pakalpojumu nodošana RAKUS dotu iespēju veikt finanšu investīcijas Hematopatoloģijas laboratorijas attīstībā un līdz ar to arī uzlabot sniegto pakalpojumu kvalitāti, izmantojot RAKUS pieejamos finanšu avotus. 

*Ministru kabineta rīkojuma projekts “Par Veselības ministrijas turējumā esošo SIA “Rīgas Hematoloģijas centra” kapitāldaļu ieguldīšanu SIA “Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca”

Informācijas avots: Veselības ministrija