Pirmo reizi Latvijā izdevies izoperēt ribu ar īpaši saudzīgu metodi

Pirmo reizi Latvijā izdevies izoperēt ribu ar īpaši saudzīgu metodi

26.02.2017

  • Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Plaušu slimību un torakālās ķirurģijas centrā veikta endoskopiska operācija, kuras laikā izņemta riba caur diviem maziem griezieniem (3 cm un 1,5 cm).
  • Šāda operācija veikta pacientam, kurš slimo ar audzēju, un tā kā trešajā ribā bija attīstījušās metastāzes, tad bija nepieciešams to izņemt. Endoskopiskas operācijas priekšrocība salīdzinājumā ar konvencionālu ķirurģisku metodi ir tā, ka grieziens nav jāveic pa visu krūšu kurvi, netiek pāršķelti visi muskuļi, operācija nav plaši traumatiska un atveseļošanās periods pacientam pēc šādas operācijas ir daudzkārt īsāks un vieglāks. Arī estētiskais rezultāts pēc šādas mazinvazīvas operācijas ir daudz labāks. Pacients tika izrakstīts no slimnīcas nedēļu pēc operācijas dienas.
  • Operāciju veica ķirurgs, Plaušu slimību un torakālās ķirurģijas centra virsārsts Artjoms Špaks, kurš atzīst: “Endoskopiskā ķirurģija attīstās visā pasaulē un arī Stradiņa slimnīcā rezidenti un jaunie ārsti aktīvi apgūst šādu mazinvazīvu operāciju prasmes. Varam vēlēties labākus endoskopiskos instrumentus, kas ļautu operāciju veikt raitāk, tomēr esmu gandarīts, ka varam palīdzēt pacientiem Eiropas un pasaules plaušu ķirurģijas līmenī.”

Par Plaušu slimību un torakālās ķirurģijas centru

  • Stradiņa slimnīcas Plaušu slimību un torakālās ķirurģijas centrā ķirurģiskā aktivitāte 2016. gadā pieaugusi par 30%. Centra speciālisti sadarbībā ar citiem Slimnīcas ārstiem nodrošina plaušu, barības vada, videnes orgānu, krūšu kurvja sienas slimību ātru, kvalitatīvu diagnostiku un modernu ārstēšanu. Viens no atslēgas vārdiem centra darbā ir multidisciplināra pieeja, kas nozīmē komanda darbu.

Informācijas avots: Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīca