Stradiņa slimnīcas LOR klīnika saņem vērtīgu ziedojumu – videofibrorinolaringoskopu

Stradiņa slimnīcas LOR klīnika saņem vērtīgu ziedojumu – videofibrorinolaringoskopu

26.02.2017

  • 23. februārī, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Klīniskās sēdes laikā svinīgi pasniegta iekārta LOR izmeklējumiem – videofibrorinolaringoskops. Ar šādas iekārtas palīdzību būs iespējams operatīvi izmeklēt pacientus, kuriem ir balsenes stenoze jeb aizsprostojums, kas nereti izpaužas smakšanā, dažkārt tā var būt asiņojoša. Šādos gadījumos pacienta apskate caur kaklu ir ļoti apgrūtinoša.
  • Otorinolaringoloģijas klīnikas vadītājs Dins Sumerags skaidro: “Fibroskopa mazais diametrs nerada diskomforta sajūtu pacientam. Šo smalko ierīci ievada caur degunu balsenē, lai novērtētu, cik procentuāli plaša ir stenoze, kāda ir nosprostojuma lokalizācija. Viena no šīs ierīces lielākajām priekšrocībām ir arī tā, ka to var pārnēsāt, tā ir ar ekrānu, kur iespējams analizēt iegūto attēlu un saglabāt to tālākai izpētei. Ļoti būtiski, ka šis aparāts palīdzēs  agrīno veidojumu diagnostikā augšējos elpceļos.
  • Šādas iekārtas cena ir desmit tūkstoši eiro. Ziedotājs ir uzņēmējs Gatis Zvirbulis, kura labā griba ir atbalstīt Otorinolaringoloģijas (LOR) klīnikas attīstību.
  • Otorinolaringoloģijas klīnikas vadītājs Dins Sumerags izsaka pateicību ziedotājam, Slimnīcas Attīstības biedrībai, piegādātājfirmas Karl Storz pārstāvniecībai par ieinteresētību un atbalstu šī ziedojuma saņemšanā.

Informācijas avots: Paula Stradiņa Klīniskās universitāte