Pasaules dzirdes dienā 3. martā Stradiņa slimnīca aicina uz lekcijām

Pasaules dzirdes dienā 3. martā Stradiņa slimnīca aicina uz lekcijām

28.02.2017

  • Piektdien, 3. martā, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas 15. korpusa konferenču zālē LOR klīnika kopā ar tās rezidentiem un Rīgas Stradiņa universitātes studentiem rīkos Pasaules dzirdes dienai veltītu pasākumu. Uz pasākumu aicināts ir ikviens interesents, jo īpaši visi mediķi, ģimenes ārsti un ģimenes medicīnas rezidenti.
  • Sākot no pulksten 11.00 informatīvās lekcijās varēs uzzināt par dzirdes anatomiju un fizioloģiju, dzirdes traucējumu agrīnu diagnostiku un ārstēšanu, sensorineirālo vājdzirdību, arodvājdzirdību, dzirdes aparātiem. Slimnīcas ārsti un studenti plakātu prezentācijās un sarunās stāstīs par tādām tēmām, kā auss uzbūve un dzirdes veidošanās, vates kociņu kaitējumu, mūzikas klausīšanos austiņās un kaitējumu dzirdei, auss nozīmi līdzsvara uztverē un vīrusu ietekmi uz dzirdi. Šie un virkne citu jautājumu palīdzēs cilvēkiem izprast dzirdes problēmas un to, cik svarīgi ir steidzami meklēt speciālista palīdzību. Dzirdes dienas ietvaros varēs apgūt arī diagnostikas metodes: otoskopiju un kamertoņu testu.

Šī gada vienojošā tēma ir “Dzirdes aizsardzība – gudrs ieguldījums”. Stradiņa slimnīcas Otolaringoloģijas klīnikas virsārste Gunta Sumeraga skaidro:

  • “Laicīgi pamanot dzirdes problēmas, tās var veiksmīgāk ārstēt un pat novērst, savukārt, ja dzirdes zudums jau ir liels un neatgriezenisks, ir iespēja izmantot dzirdes aparātus un kohleāros implantus, kas ļauj cilvēkiem atgriezties darbā, ļaujot viņiem dot savu artavu ekonomikas attīstībā.”
  • Arī iepriekšējos gados LOR speciālisti ir brīvprātīgi iesaistījušies izglītojošos pasākumos, kuri ierasti ir atzinīgi novērtēti un apmeklēti. Pasākums notiks slimnīcas 15. korpusā konferenču zālē no plkst. 11:00 – 14:00.

Informācijas avots: Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca