E-veselības sistēmas funkcionalitātes izstrādātas atbilstoši plānotajam

E-veselības sistēmas funkcionalitātes izstrādātas atbilstoši plānotajam

02.03.2017
  • Atsaucoties uz Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) izplatīto paziņojumu par neatbilstoši veiktiem maksājumiem E-veselības projektos, Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests norāda, ka E-veselības sistēmas funkcionalitātes jeb pakalpojumi ir izstrādāti atbilstoši projekta tehniskās specifikācijas prasībām un ir pieejami lietotājiem.
  • E-veselības sistēma ir funkcionējoša un nodrošina iecerēto funkcionālo darbību. Jau šobrīd sistēmā tiek izrakstītas e-receptes, e-darbnespējas lapas, iespējams ievadīt pacientu medicīnisko informāciju, izrakstīt e-nosūtījumus un sagatavot rezultātus, ievadīt vakcinācijas informāciju u. c. Kopš februāra iedzīvotājiem ir pieejami 13 veselības nozares e-pakalpojumi, kurus var izmantot gan pieslēdzoties E-veselības portālam, gan valsts pārvaldes pakalpojumu portālam www.latvija.lv. 
  • Saskaņā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) E-veselības sistēmas audita gala ziņojumā noteikto pakalpojumu pieejamības termiņu, atsevišķas funkcionalitātes un trīs atlikušie e-pakalpojumi (“Saņemt e-konsultāciju no ģimenes ārsta”, “Reģistrēties pie ģimenes ārsta” un “Pieteikt Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK)”, kas tika arī demonstrēti VARAM audita laikā, publiski lietotājiem ir pieejami no šī gada 28.februāra.
  • Pieņemot lēmumu par E-veselības projektos veikto izdevumu attiecināšanu, CFLA nav ņēmusi vērā iepriekš minēto pakalpojumu pieejamības termiņu, kuru Nacionālais veselības dienests saskaņoja ar VARAM. Līdz ar to par neatbilstoši veiktiem izdevumiem atzīti ne tikai izdevumi, kas attiecas uz vēl nepubliskotajiem E-veselības pakalpojumiem, bet arī visu saistīto projektu līgumu izdevumi. Tajā skaitā attiecībā uz pakalpojumiem, kas jau bija pabeigti un pieejami E-veselības sistēmas reālajā vidē.
  • Līgumu par E-veselības sistēmas lietošanu līdz šim ir noslēguši jau vairāk nekā 1000 veselības nozares profesionāļu un sistēmas lietotāju skaits aizvien pieaug. E-veselībā izrakstītas vairāk nekā 12 500 e-darbnespējas lapu un e-recepšu, atvieglojot slimības pabalsta saņemšanas un medikamentu iegādes iespējas tūkstošiem pacientu. Kopumā E-veselības lietotāji – gan ārsti un farmaceiti, gan pacienti – autorizējušies sistēmā vairāk nekā 215 00 reižu.

Informācijas avots: Veselības ministrija