Par legionelozes izplatību

Par legionelozes izplatību

10.03.2017

  • Atsaucoties uz masu mediju un iedzīvotāju pastiprinātu interesi par legionelozi, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) informē, ka Latvijā nav novērots saslimšanas gadījumu pieaugums vai palielināta legionelozes izplatība. SPKC epidemiologi atgādina, ka legioneloze ir obligāti reģistrējama infekcijas slimība un tās izplatība tiek kontrolēta. Slimībai ir noteikti konkrēti profilakses pasākumi, kurus ievērojot ir iespējams izvairīties no saslimšanas.
  • Lai izvairītos no inficēšanās dzīves vietā, karstā un aukstā ūdens sistēmās nepieciešams nodrošināt apstākļus, kas kavētu legionellu savairošanos. Savukārt par ūdens sistēmas uzturēšanu rūpejas mājas apsaimniekotāji, kuriem legionelozes profilakses pasākumi ir zināmi.
  • Legioneloze bieži norit kā pneimonija (plaušu karsonis). Infekcijas slimība ir bīstama cilvēkiem ar jau eksistējošām saslimšanām – piem., respiratorām slimībām un kopumā novājinātu imūnsistēmu. Saslimšanas gadījumā pēc iespējas drīzāk jāvēršas pie sava ģimenes ārsta un jāuzsāk ārstēšana.

Informācijas avots: Slimību profilakses un kontroles centrs

Plašāka informācija par legionelozi pieejama šeit.