Plānots uzlabot pacientu drošības un veselības aprūpes kvalitāti

Plānots uzlabot pacientu drošības un veselības aprūpes kvalitāti

24.03.2017

  • SPKC, 22. martā, veselības ministres padomniece kvalitātes sistēmas un pacientu drošības jautājumos Natālija Bolbate, aicināja lielāko slimnīcu un veselības aprūpes centru speciālistus uz semināru – diskusiju par plānotajām aktivitātēm pacientu drošības un veselības aprūpes kvalitātes uzlabošanas jautājumos. Semināra dalībnieki tika uzaicināti no ārstniecības iestādēm, kurām ir lielākā pieredze kvalitātes vadībā (iestādes sertificētas pēc ISO 9001 standarta) un Klīniskās universitātes slimnīcas Kopumā semināru apmeklēja pārstāvji no 18 iestādēm (valsts, pašvaldību un privātā sektora).
  • N.Bolbate semināra dalībniekus iepazīstināja ar plānoto reformu veselības aprūpes jomā un sīkāk izklāstīja kvalitātes jautājumus.
  • Nākotnē plānots pacientu drošību skatīt starptautisko standartu un procedūru ietvaros, uzsverot pacienta un viņa ģimenes loceļu klātbūtni visu procesu centrā. Plānots pārskatīt esošos kvalitātes procesus, nosakot vienotus standartus, vienotu datu, medikamentu, medicīnisko iekārtu datu uzskaiti visā valstī.
  • Semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar profesionālo standartu pielietošanu, aicinot iestādes tos izvērtēt un integrēt savas darbības nodrošināšanai, piemēram, jau šobrīd uzsākt aktivitātes pacientu drošības risku samazināšanai (ārstniecības personu, medicīnas preču nodrošināšana, telpu izmantošana, u.c.).
  • Semināra dalībnieki vienojās par ideju – izveidot  kvalitātes un pacientu drošības speciālistu komandu, kas identificētu labas prakses piemērus, veidojot rekomendācijas visām ārstniecības iestādēm, dalītos ar pieredzi un praksi ar visiem veselības aprūpes nozarē strādājošiem.

Informācijas avots: Slimību profilakses un kontroles centrs