NMP dienests izstādē “Bērnu pasaule 2017” ģimenēm atgādinās par pirmās palīdzības sniegšanas nozīmību

NMP dienests izstādē “Bērnu pasaule 2017” ģimenēm atgādinās par pirmās palīdzības sniegšanas nozīmību

30.03.2017

  • NMP dienests kopā ar citiem operatīvajiem dienestiem no 31. marta līdz 2. aprīlim piedalīsies izstādē “Bērnu pasaule 2017”, kas ik gadu norisinās Ķīpsalā.
  • Šogad “drošības stūrī”, kur atradīsies visi operatīvie dienesti, NMP mediķi ikvienam interesentam stāstīs par pirmās palīdzības sniegšanas nozīmi, par ārkārtas tālruni 113, par rīcību dzīvībai kritiskās situācijās, kamēr mediķi vēl ir ceļā uz notikuma vietu.
  • Apmeklētāji varēs ne tikai vērot, kā pareizi jāveic atdzīvināšanas pasākumi, bet arī kopā ar mediķiem praktiski līdzdarbojoties atdzīvināšanas pasākumu veikšanā uz manekena „Anniņa”. Šādā veidā pieaugušie varēs atsvaidzināt zināšanas un bērniem ar savu darbību, veidot pirmo priekšstatu par tik svarīgo pirmās palīdzības sniegšanu.
  • Tāpat NMP dienesta mediķi ar vecākiem pārrunās drošības jautājumus un rīcību dažādos nelaimes gadījumos, bet bērni tikmēr varēs atpūtas stūrītī izkrāsot savu neatliekamās medicīniskās palīdzības mašīnu un salikt puzles ar mediķu auto!
  • Svētdien izstādes klātesošajiem papildus aktivitātēm ar pieaugušo manekenu, būs iespēja vērot demonstrējumus uz zīdaiņa (mazā) manekena, lai topošie un jaunie vecāki, vai ikviens, kuru tuvumā ir zīdainis, zinātu kā kritiskajās situācijās sniegt palīdzību mazulim līdz 1 gada vecumam. 
  • Šī būs jau septītā reize, kad NMP dienests piedalās izstādē “Bērnu pasaule”, sniedzot iespēju bērniem un ģimenēm uzzināt par pirmās palīdzības un tālruņa 113 nozīmību, ja kādu ir piemeklējusi nelaime.

Foto atskats no izstādes “Bērnu pasaule 2016”: http://bit.ly/bernupasaule2016

Informācijas avots: Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests