NMP dienests izstādē “Bērnu pasaule 2017” ģimenēm atgādina par pirmās palīdzības sniegšanas nozīmību

NMP dienests izstādē “Bērnu pasaule 2017” ģimenēm atgādina par pirmās palīdzības sniegšanas nozīmību

04.04.2017

  • NMP dienests kopā ar citiem operatīvajiem dienestiem no 31. marta līdz 2. aprīlim piedalījās izstādē “Bērnu pasaule 2017”, kas ik gadu norisinās Ķīpsalā.
  • Šogad “drošības stūrī”, kur atradās visi operatīvie dienesti, NMP mediķi ikvienam interesentam stāstīja par pirmās palīdzības sniegšanas nozīmi, par ārkārtas tālruni 113, par rīcību dzīvībai kritiskās situācijās, kamēr mediķi vēl ir ceļā uz notikuma vietu.
  • Apmeklētāji varēja ne tikai vērot, kā pareizi jāveic atdzīvināšanas pasākumi, bet arī kopā ar mediķiem praktiski līdzdarboties atdzīvināšanas pasākumu veikšanā uz manekena „Anniņa”. Šādā veidā pieaugušie varēja atsvaidzināt zināšanas un bērniem ar savu darbību, veidot pirmo priekšstatu par tik svarīgo pirmās palīdzības sniegšanu.
  • Tāpat NMP dienesta mediķi ar vecākiem pārrunāja drošības jautājumus un rīcību dažādos nelaimes gadījumos, bet bērni tikmēr varēja atpūtas stūrītī izkrāsot savu neatliekamās medicīniskās palīdzības mašīnu un salikt puzles ar mediķu auto!
  • Svētdien izstādes klātesošajiem papildus aktivitātēm ar pieaugušo manekenu, bija iespēja vērot demonstrējumus uz zīdaiņa (mazā) manekena, lai topošie un jaunie vecāki, vai ikviens, kuru tuvumā ir zīdainis, zinātu kā kritiskajās situācijās sniegt palīdzību mazulim līdz 1 gada vecumam. 
  • Šī bija jau septītā reize, kad NMP dienests piedalījās izstādē “Bērnu pasaule”, sniedzot iespēju bērniem un ģimenēm uzzināt par pirmās palīdzības un tālruņa 113 nozīmību, ja kādu ir piemeklējusi nelaime.

Foto atskats no izstādes “Bērnu pasaule 2017”: http://bit.ly/BernuPasaule2017

Informācijas avots: Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests