Aktualizēs veselīga un aktīva dzīvesveida nozīmi sabiedrības veselības saglabāšanā

Aktualizēs veselīga un aktīva dzīvesveida nozīmi sabiedrības veselības saglabāšanā

29.05.2017
  • Akcentējot veselīga un aktīva dzīvesveida veicināšanas nozīmīgumu sabiedrībā, Pasaules Veselības organizācijas Eiropas Reģionālā biroja un Latvijas Republikas Veselības ministrijas Divgades sadarbības līguma ietvaros no 29.-31.maijam notiks Pasaules Veselības organizācijas Neinfekciju slimību profilakses un kontroles Eiropas biroja vadītāja dr. Žoao Bredas (Dr. João Breda PhD MPH MBA , Head WHO European Office for Prevention and Control of Noncommunicable Diseases & a.i. Programme Manager Nutrition, Physical Activity and Obesity) vizīte Latvijā.
  • Vizītes ietvaros paredzētas tikšanās ar fiziskās aktivitātes veicināšanas jomā iesaistītajām Latvijas iestādēm un organizācijām, lai apzinātu iedzīvotāju nepietiekamās fiziskās aktivitātes cēloņus un rastu iespējamos risinājumus aktīva dzīvesveida veicināšanai. Tikšanās plānotas ar Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra, Valsts sporta medicīnas centra, Izglītības un zinātnes ministrijas, Valsts izglītības satura centra pārstāvjiem, tikšanās ar veselību veicinošu skolu vadību, Latvijas Pašvaldību savienības un pašvaldību vadību, universitāšu mācībspēkiem un sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem. Pēc situācijas izvērtējuma dr.Žoao Breda sniegs rekomendācijas turpmākai politikas plānošanai fizisko aktivitāšu jomā.
  • Savukārt 31.maijā notiks seminārs par pārtikas produktu sastāva uzlabošanu, vēršot uzmanību uz piesātināto tauku, pievienotā sāls un cukura daudzuma samazināšanu. Seminārā, piesaistot Pasaules Veselības organizācijas un nacionāla līmeņa ekspertus, jomas profesionāļus, pārtikas produktu ražotājus un citus interesentus, diskutēs par iespējām uzlabot pārtikas produktu sastāvu un apmainīsies ar labās prakses piemēriem. Vienlaikus pārtikas ražotāji informēs par sasniegumiem jaunu pārtikas produktu ražošanā, kuriem ir uzlabots sastāvs. 

Mediju uzmanībai!

  • Pirmdien, 29.maijā, plkst.11:15 Veselības ministrijā (Brīvības iela 72, 309.telpa) mediju pārstāvji aicināti uz preses konferenci, kurā iepazīstinās ar Pasaules Veselības organizācijas Bērnu antropometrisko parametru un skolu vides pētījuma Latvijā,  2015./2016.m.g.rezultātiem. Dati liecina, ka vecāki pietiekami neizvērtē liekās ķermeņa masas un aptaukošanās problēmu saviem bērniem.

Preses konferencē piedalīsies:
Anda Čakša – veselības ministre;
Žoao Breda – Pasaules Veselības organizācijas Neinfekciju slimību profilakses un kontroles Eiropas biroja vadītājs;
Iveta Pudule – Slimību profilakses un kontroles centra Neinfekciju slimību datu analīzes un pētījumu nodaļas vecākā sabiedrības veselības analītiķe.

Trešdien, 31.maijā, plkst.15:00 RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā (Anniņmuižas bulvāris 26A, 222./223.telpā) semināra ietvaros mediju pārstāvji aicināti iepazīties ar vietējo ražotāju pārtikas produktiem ar uzlabotu sastāvu un šo produktu izmantošanu veselīgu uzkodu pagatavošanā. Veselīgu ēdienu pagatavošanu no vietējiem pārtikas produktiem demonstrēs šefpavārs Lauris Aleksejevs. 

Informācijas avots: Veselības ministrija