Uzlabos veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un mazinās gaidīšanas rindas

Uzlabos veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un mazinās gaidīšanas rindas

 

23.10.2017
  • Papildus plānotais finansējums veselības nozarei sniegs iespēju uzlabot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, samazinot gaidīšanas rindas.
  • Jau ziņots, ka Ministru kabinetā apstiprinātajā un Saeimā iesniegtajā valsts budžeta projektā 2018.gadam veselības nozarei paredzētais finansējums sasniegs 1,014 miljardus eiro* sasniedzot 3,69% no iekšzemes kopprodukta. Ar papildu plānoto finansējumu 194 miljonu eiro apmērā būs iespējams uzlabot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un piesaistīt valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas nepieciešamos ārstniecības personu resursus.
  • Ambulatorajā sektorā nākamgad tiks palielināts valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu apjoms, ļaujot samazināt gaidīšanas rindas uz pakalpojumu saņemšanu vidēji par 15% salīdzinājumā ar 2017.gadu.
  • Jau ziņots, ka 2017.gadā ieguldot papildus valsts līdzekļus 16,6 miljonu eiro apmērā, bija iespējams uzlabot pieejamību sekundārās ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumiem. Gaidīšanas rindu apjoms ambulatorajā sektorā samazināja par 25 % līdz ar to nākamgad, salīdzinājumā ar 2016.gadu ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība būs uzlabojusies par 40%.
  • Palielinot valsts apmaksāto pakalpojumu pieejamību, sagaidāms, ka daļa no iedzīvotājiem, kuri bija spiesti saņemt pakalpojumus par maksu, turpmāk saņems valsts apmaksātus pakalpojumus. 

*2017.gadā veselības nozares finansējums ir 820 miljoni eiro

Informācijas avots: Veselības ministrija