Vecāko klašu skolnieces izglītos par krūšu veselību

Vecāko klašu skolnieces izglītos par krūšu veselību

11.11.2017

  • Slimību profilakses un kontroles centrs ir uzsācis izglītojošu pasākumu īstenošanu vispārējās izglītības iestāžu 10.–12.klašu skolniecēm “Krūšu pašpārbaude – ikmēneša rituāls”. Pasākumu mērķis ir izglītot skolnieces par krūšu veselību un krūšu pareizu pašpārbaudes veikšanu, kā arī aicināt būt vērīgām pret izmaiņām savās krūtīs visas dzīves laikā un nebaidīties vērsties pie ārsta, ja tāda nepieciešamība rastos.
  • No 2017.gada 9.novembra līdz 15.decembrim tiks īstenoti 40 izglītojoši pasākumi Rīgā, Jūrmalā, Jelgavā, Kuldīgā, Jaunpiebalgā, Vecpiebalgā un Daugavpilī. Izglītojošie pasākumi primāri tiks īstenoti Veselību veicinošo skolu tīkla izglītības iestādēs.
  • Izglītojošos pasākumus skolās vadīs ārste-ginekoloģe, kas informēs par krūšu veselību, galvenajiem krūts vēža attīstības riska faktoriem un rīcību, ja pamanītas pārmaiņas krūtīs. Skolniecēm būs iespēja iegūt arī praktiskas iemaņas krūšu pašpārbaudes veikšanā un saņemt atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem.
  • Ikviena nodarbību dalībniece saņems informatīvo materiālu “Krūšu pašpārbaude – ikmēneša rituāls”, kas atgādinās par krūšu pašpārbaudes soļiem un izmaiņām krūtīs, kurām jāpievērš uzmanība, kā arī informēs par regulārajām krūšu pārbaudēm sievietes dzīves laikā.
  • Ik gadu Latvijā vairāk kā 1 000 sievietēm atklāj krūts vēzi. Lai agrīni atklātu izmaiņas krūtīs un nepieciešamības gadījumā uzsāktu ārstēšanu, būtiski ik mēnesi veikt krūšu pašizmeklēšanu –  krūts formas un sturktūras kontroli.  

Spied šeit: Iepazīsties ar informatīvo materiālu “Krūšu pārbaude – ikmēneša rituāls”

Informācijas avots: Slimību profilakses un kontroles centrs