Sadzirdi nākotni – 3. martā Pasaules Dzirdes diena Stradiņa slimnīcā

Sadzirdi nākotni – 3. martā Pasaules Dzirdes diena Stradiņa slimnīcā

01.03.2018

  • Sestdien, 3. martā, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas A korpusa 1. stāva vestibilā LOR klīnika kopā ar tās rezidentiem un Rīgas Stradiņa universitātes studentiem rīkos Pasaules dzirdes dienai veltītu pasākumu. Uz pasākumu aicināts ir ikviens interesents, īpaši jaunieši, jo šī gada Starptautiskās Dzirdes dienas moto – “Sadzirdi nākotni un esi tai gatavs”. 
  • Sākot no pulksten 10.00 Slimnīcas ārstu un studentu plakātu prezentācijās un sarunās stāstīs par tādām tēmām, kā auss uzbūve un dzirdes veidošanās, vates kociņu kaitējums, mūzikas klausīšanās austiņās un to kaitējumu dzirdei, auss nozīme līdzsvara uztverē un vīrusu ietekme uz dzirdi. Šie un virkne citu jautājumu palīdzēs interesentiem, īpaši jauniešiem izprast dzirdes problēmas un to, cik svarīgi ir steidzami meklēt speciālista palīdzību. Dzirdes dienas ietvaros varēs apgūt arī diagnostikas metodes un veikt bezmaksas dzirdes pārbaudes: otoskopiju un audiogrammu.
  • No plkst. 12.00 līdz 13.00 notiks Dzirdes dienai veltīts labdarības koncerts, kurā uzstāsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Daugavpils Universitātes jaunie mākslinieki.
    Šī gada vienojošā tēma ir “Sadzirdi nākotni un esi tai gatavs”. Stradiņa slimnīcas Otolaringoloģijas klīnikas virsārste Gunta Sumeraga skaidro: “Šogad mēs īpaši pievēršamies jauniešiem, īpaši tiem, kuri nodarbojas ar mūziku. Arī skaļa mūzika, tāpat kā jebkurš cits skaļš troksnis, ilgtermiņā var bojāt dzirdi, tāpēc dzirdes dienā mēs veiksim audiometrijas, stāstīsim par dzirdi un tās aizsardzības mehānismiem, veidu, kā baudīt un radīt mūziku, nekaitējot dzirdei. Aicināsim šīs zināšanas nest tālāk.” 
  • Arī iepriekšējos gados LOR speciālisti ir brīvprātīgi iesaistījušies izglītojošos pasākumos, kuri ierasti ir atzinīgi novērtēti un apmeklēti. Pasākums notiks slimnīcas A korpusa 1. stāva foajē no plkst. 10.00 – 14.00. 

Informācijas avots: Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca