Pērn zāļu lieltirgotavu apgrozījums palielinājās par 6%

Pērn zāļu lieltirgotavu apgrozījums palielinājās par 6%

05.03.2018

  • Zāļu valsts aģentūras apkopotie dati par lieltirgotavu darbību liecina, ka 2017. gadā zāļu lieltirgotavu kopējais apgrozījums* Latvijā un ārvalstīs bija 846,76 milj. eiro (bez PVN), kas salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir pieaudzis par 6%.
  • Zāļu lieltirgotavas turpināja kāpināt realizēto zāļu apgrozījumu gan Latvijā, gan ārpus tās. Latvijā realizēto zāļu apjoms pērn ir pieaudzis par 5% un veido 469,16 milj. eiro (bez PVN). Savukārt ārpus Latvijas pārdoto zāļu apjoms pieaudzis par 9% un sasniedzis 203,92 milj. eiro (bez PVN).
  • 2017. gadā pirmo vietu starp zāļu lieltirgotavām pēc zāļu apgrozījuma Latvijā ir saglabājusi AS “Recipe Plus”, kas salīdzinājumā ar 2016. gadu zāļu apgrozījumu Latvijā palielinājusi par 5%. Otrajā vietā ir SIA “Tamro”, aiz sevis atstājot SIA “Magnum Medical”.
  • Pēc zāļu apgrozījuma ārpus Latvijas pirmo vietu 2017. gadā ieņem SIA ”Tamro”, kas salīdzinājumā ar 2016. gadu zāļu apgrozījumu ārpus Latvijas ir palielinājusi par 73%. Otrajā vietā ir AS “Recipe plus”, bet trešajā vietā – SIA “Baltacon”, kuras zāļu apgrozījums ārpus Latvijas pērn ir pieaudzis par 14%.

* Kopējo apgrozījumu veido zāles, medicīniskās ierīces, uztura bagātinātāji, higiēnas preces, kosmētiskie līdzekļi u.c. preces.

Datu avots: zāļu lieltirgotavu iesniegtie valsts statistikas pārskati.