Digitālajā nedēļā Zāļu valsts aģentūra stāstīs par Latvijas Zāļu reģistru un informācijas meklēšanas iespējām

Digitālajā nedēļā Zāļu valsts aģentūra stāstīs par Latvijas Zāļu reģistru un informācijas meklēšanas iespējām

16.03.2018

  • No 2018. gada 19. marta līdz 23. martam Zāļu valsts aģentūras (ZVA) pārstāvji dosies uz Latvijas reģioniem – pilsētu un novadu bibliotēkām, – lai Digitālās nedēļas ietvaros stāstītu par Latvijas Zāļu reģistru, informācijas meklēšanas iespējām reģistrā, kā arī citiem ar zālēm un to iegādi un lietošanu saistītiem jautājumiem. Zāļu valsts aģentūra jau otro reizi piedalās Eiropas “ALL Digital Week” kampaņā, kuru Latvijā organizē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociāciju (LIKTA).
  • Zāļu valsts aģentūra veido valsts nozīmes datu bāzi – Latvijas Zāļu reģistru, kurā ir pieejama uzticama un objektīva informācija par reģistrētajām zālēm – nosaukumi, aktīvās vielas, ražotāji, cenas, lietošanas instrukcijas, zāļu apraksti u.c. Zāļu reģistrs ir pieejams ZVA tīmekļa vietnē zva.gov.lv/zalu-registrs Otrs temats, kurš Digitālās nedēļas laikā tiks aktualizēts, būs – vai un kā iegādāties zāles tīmeklī, cik uzticamas ir tiešsaistes aptiekas Latvijā un Eiropā, kādas ir to priekšrocības. Zāļu valsts aģentūras pasākumi “Latvijas Zāļu reģistrs: kā nepārmaksāt par zālēm?” notiks Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī, Gulbenē, Baložos un Babītē.
  • “Digitālās nedēļas” ietvaros tiek organizēti gan centrālie pasākumi un diskusijas, kuru norisei varēs sekot līdzi interneta tiešraidēs, gan arī pasākumi Latvijas reģionos: skolās, bibliotēkās, nevalstiskajās organizācijās, pašvaldībās un uzņēmumos. Tāpat nedēļas gaitā būs iespējams pārbaudīt savas digitālās prasmes pašnovērtējuma testos un konkursos.
  • “Digitālā nedēļa” notiks visā Latvijā, tās mērķis ir aicināt sabiedrību pilnveidot savas digitālās prasmes, kā arī izmantot digitālās tehnoloģijas un pakalpojumus. Plašāka informācija par pasākumiem un tiešraidēm pieejama tīmekļa vietnē www.eprasmes.lv.

slimibas.lv Digitālajā nedēļā Zāļu valsts aģentūra stāstīs par Latvijas Zāļu reģistru un informācijas meklēšanas iespējām

Informācijas avots: Zāļu valsts aģentūra