Kirgizstānas akreditācijas speciālisti vizītē Stradiņa slimnīcā

Kirgizstānas akreditācijas speciālisti vizītē Stradiņa slimnīcā

22.03.2018

  • Šonedēļ, no 19. – 23. martam Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca TAIEX (Technical Assistance and Information Exchange unit) ietvaros uzņem Kirgizstānas Akreditācijas centra delegāciju. Eiropas Komisijas Paplašināšanās ģenerāldirektorāta TAIEX darbības mērķis ir palīdzēt valstīm likumdošanas saskaņošanas, piemērošanas un ieviešanas jautājumos. Vizītes mērķis ir iepazīstināt Kirgizstānas pārstāvjus ar ISO standartu un procedūru ieviešanu, akreditācijas standartiem ar prakses piemēriem Latvijā.
  • Par apmācību vietu izvēlēta Stradiņa slimnīcas Apvienotā laboratorija. Akreditācija Apvienotai laboratorijai tika piešķirta 2017. gada 21. aprīlī. Tā kā akreditācija ir starptautiski atzīta, tā aizvien plašāk tiek lietota preču un pakalpojumu tirdzniecībā un savstarpējā atzīšanā, un arī kā atbilstības novērtēšanas institūciju kompetences apliecināšanas instruments valsts pārvaldes institūcijām. Apvienotās laboratorijas kvalitātes daļas vadītāja Ināra Goba atzīst: “Pateicoties tam, ka mēs esam akreditēti, mūsu laboratorijas kompetence nevienā Eiropas Savienības valstī netiek apšaubīta. Turklāt mūsu zināšanas par akreditācijas  procesu un sertifikāta uzturēšanu ir noderīgas arī citām valstīm, tāpēc Kirgizstānas pārstāvji ir izvēlējušies mūs par mācību vizītes galamērķi.”
  • Vizītes pirmajā dienā Kirgizstānas akreditācijas biroja direktora vietniecei Galia Abdimomunovai, Laboratoriju akreditācijas nodaļas vadītājai Atirkula Momukulovai un akreditācijas vadošajai speciālistei Gulzadai Begalievai bija iespēja iegūt zināšanas par Apvienotās laboratorijas darbu un kvalitātes sistēmas prasībām, kā arī ekskursijas laikā pa Stradiņa slimnīcu, iepazīties ar centru darbību un to sasniegumiem. Mācību izpētes vizītes laikā Apvienotajā laboratorijā, kuras organizēšanā piedalās arī Stradiņa slimnīcas Zinātniskais institūts, tiks organizētas tikšanās ar akreditētu institūciju speciālistiem, demonstrēta medicīnas ierīču inspicēšana. Vizīte turpināsies līdz 23. martam.

Informācijas avots: Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīca