Uz A korpusu pārceļas Peritoneālās dialīzes nodaļa

Uz A korpusu pārceļas Peritoneālās dialīzes nodaļa

22.03.2018

  • Marta sākumā Peritoneālās dialīzes nodaļa, kas agrāk pacientus uzraudzīja vēsturiskā Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas 25. korpusa telpās,  ir uzsākusi darbu jaunos kabinetos. Konsultācijas, apmācības, analīžu nodošanu un vakcināciju perinatālās dialīzes pacientiem nodrošina A korpusā. 
  • Šobrīd Peritoneālās dialīzes nodaļas ārsti un māsas pacientus uzrauga divos kabinetos A2 korpusa Poliklīnikā. Vienā no kabinetiem (37. kabinets) notiek ikmēneša pacientu konsultācijas un apmācības, bet otrā dažādas manipulācijas. Šobrīd Stradiņa slimnīcas Peritoneālās dialīzes nodaļa ir lielākā Peritoneālās dialīzes nodaļa Baltijā un viena no lielākajām Ziemeļeiropā. Nodaļas uzraudzībā ir aptuveni 80% Latvijas peritoneālās dialīzes pacientu. Šobrīd nodaļas pastāvīgā uzraudzībā ir 94 pacienti. Ik gadu uzraudzīto dialīzes pacientu skaits pieaug. 
  • Pateicoties tam, ka jaunās telpas atrodas A korpusā, peritoneālās dialīzes pacientiem nav jāmēro garš ceļš, lai nodotu regulārās analīzes, apmeklētu vakcinācijas kabinetu. Nodaļas virsārste dr. Ilze Puide atzīst: „Telpas ir jaunas. Viss ir tīrs un gaišs. Ļoti liels pluss, ka tagad Nefroloģijas nodaļa ir tuvāk, jo no 25. korpusa bija jāmēro liels attālums. Māsiņas var ātrāk doties palīgā uz Nefroloģijas nodaļu, kad jāveic pacientu apmācība vai ir specifiskas, ar peritoneālo dialīzi saistītas problēmas.”
     
  • Nodaļas ārstu, māsu pamatdarbs ir pacientu uzraudzība, jo dialīzi pacieti veic patstāvīgi mājās. Reizi mēnesi pacientiem ir konsultācijas Slimnīcā, kā arī katru dienu var saņemt atbildīgo ārstu un māsu telefona konsultācijas, lai steidzami atrisinātu akūtas problēmas. Peritoneālās dialīzes nodaļas virsārste dr. Ilze Puide stāsta: “Mēs cenšamies uzsākt peritoneālo dialīzi un apmācīt pacientus ambulatoriski. Savlaicīga dialīzes uzsākšana, regulāra uzraudzība, komplikāciju profilakse ir mūsu darba Protams regulāri notiek sadarbība ar Latvijas Transplantācijas centru, jo visus pacientus, kam kontrindikāciju, gatavojam nieru transplantācijai.”
  • Peritoneālās dialīzes nodaļai ir spēcīga komanda: virsārste Ilze Puide, nefroloģe Anna Silda, virsmāsa, atbildīgais speciālists Gundega Riža, māsas Dace Celmiņa, Viktorija Petrova, Ksenija Kudrjavceva. Nodaļai ir cieša sadarbība arī ar  Hemodialīzes nodaļu un Nefroloģijas centra ambulatorisko daļu. 

Informācijas avots: Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīca