Pasaules Veselības dienai veltītā konferencē diskutēs par veselības aprūpes pieejamības nodrošinājumu

Pasaules Veselības dienai veltītā konferencē diskutēs par veselības aprūpes pieejamības nodrošinājumu

06.05.2018

  1. 6.aprīlī plkst.12:00, Latvijas Universitātes Lielajā aulā (Raiņa bulvāris 19) norisināsies Pasaules Veselības dienai un Pasaules Veselības organizācijas (PVO) 70. gadadienai veltīta konference*.
  • Tradicionāli 7.aprīlī visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules veselības diena. Šis gads tiek aizvadīts jubilejas zīmē, atzīmējot organizācijas 70.gadadienu un uzsverot veselības aprūpes pieejamības būtisko lomu, lai ikvienam būtu pieejama stipra un spēcīga veselības sistēma, kuras centrā ir cilvēks un kuras pamats ir primārā aprūpe – kas apvieno uz vietas sniegtus pakalpojumus, veselības veicināšanu un slimību profilaksi. 
  • Atzīmējot šo dienu, tiek organizēta konference, kuras tēma šogad ir “Pieejama veselības aprūpe – svarīgs stūrakmens ekonomiskās izaugsmes pamatiem”. Konferences laikā dalībnieki aplūkos veselības aprūpes pieejamības aspektus tādās jomās kā primārā veselības aprūpe, sirds un asinsvadu slimības, reproduktīvā veselība, psihiskās veselības aprūpe, kā arī konferences dalībnieki sniegs savu redzējumu par zāļu pieejamību, neatliekamās medicīniskās palīdzības pieejamību un rehabilitācijas pieejamību.
  • Mediju uzmanībai!
    Pirms konferences – 6.aprīlī plkst.11:00 – žurnālisti aicināti uz mediju brokastīm LU (Raiņa bulvāris 19) 240. telpā (pie Mazās aulas palabi). Pasākuma laikā veselības ministre Anda Čakša, LĀB prezidents Pēteris Apinis, PVO pārstāvniecības Latvijā vadītāja Aiga Rūrāne, profesors Andrejs Ērglis, PVO tuberkulozes eksperts Rišards Zaļeskis iepazīstinās ar konferences „Pieejama veselības aprūpe – svarīgs stūrakmens ekonomiskās izaugsmes pamatiem” filozofiju un misiju.

*Konferenci “Pieejama veselības aprūpe – svarīgs stūrakmens ekonomiskās izaugsmes pamatiem” organizē Latvijas Ārstu biedrība sadarbībā ar Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecību Latvijā, Veselības ministriju un Latvijas Universitāti

Informācijas avots: Veselības ministrija