Šī gada martā zāļu patēriņš pieaudzis

Šī gada martā zāļu patēriņš pieaudzis

23.04.2018

  • Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2018. gada martā zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 4,35 milj. zāļu iepakojumu par 40,72 milj. eiro (ar PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 30% vairāk nekā šī gada februārī un par 5% vairāk nekā 2017. gada martā. Vispārēja tipa aptiekām martā pārdoti 3,83 milj. zāļu iepakojumu 35,87 milj. eiro vērtībā.
  • Ārpus Latvijas pārdotas 531 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistrā iekļautās zāles, šo zāļu sarakstu iespējams skatīt šeit (Excel fails), tai skaitā 239 kompensējamo zāļu saraksta zāles, par 15,43 milj. eiro, kas ir par 19,5% vairāk nekā februārī.
  • Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu martā bija 9,36 eiro ar PVN. Lielākās izmaiņas vērojamas zālēm cenu diapazonā virs 100 eiro.

Zāļu iepakojuma vidējā lieltirgotavas cena pa diapazoniem
2018. gada janvārī – martā (eiro ar PVN)

  • Zāļu ražotāji un to pārstāvji martā zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 55 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 4 zālēm. Cenu paaugstinājumu ražotāji pamato ar izejvielu un ražošanas izmaksu pieaugumu. Informāciju par konkrētiem produktiem, kam martā cena samazināta vai palielināta, iespējams skatīt šeit (Excel fails).

Piezīme

  • Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā netika ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.

Datu avots: Zāļu valsts aģentūrai iesniegtie pārskati