Stradiņos aktualizē roku higiēnas nozīmi veselības aprūpē

Stradiņos aktualizē roku higiēnas nozīmi veselības aprūpē

11.05.2018

  • Lai atgādinātu par vienu no svarīgākajiem infekciju slimību profilakses pasākumiem – roku higiēnu, Pasaules Veselības organizācija katru gadu rīko roku higiēnas kampaņu. Jau otro gadu pēc kārtas arī Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā tika atzīmēta roku higiēnas diena zibakcijas veidā, ar mērķi aktualizēt roku higiēnas nozīmi veselības aprūpē.
  • Roku higiēnas dienā darbiniekiem bija iespēja uzzināt dažādus faktus par roku higiēnu, tika organizēti profesionāļu informatīvie stendi par roku apstrādes līdzekļu pareizu lietošanu, roku kopšanu, kā arī ikvienam bija iespēja veikt roku dezinfekciju ar speciālu fluoriscējošu līdzekli un apskatīties rezultātus zem ultravioleto staru lampas. Zibakcijas laikā tika apbalvotas vairākas slimnīcas nodaļas, kurās tika fiksēti augstākie rīta apgaitas rezultāti par roku higiēnas atbilstību slimnīcas iekšējām prasībām.
  • Roku higiēnas pamatus nepieciešams iemācīt jau agrā bērnībā, lai regulāra roku higiēna kļūtu par ikdienas ieradumu un tiktu veikta bez speciāla atgādinājuma. Kā norāda PSKUS Infekciju slimību un hospitālās epidemioloģijas konsultatīvā dienesta vadītājs, infektologs, prof. Uga Dumpis:  “Lai ievērotu atbilstošu roku higiēnu ir jāmaina ieradumi. Pēdējā laikā ļoti daudz uzsvars tiek likts uz to, kāpēc tas ir svarīgi, bet ir nepieciešams vienkārši to pieņemt kā pašsaprotamu ikdienas praksi ārstniecības iestādēs.”

Informācijas avots: Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca