Stradiņos norisinās unikālas apmācības sirds mitrālā un trikuspidālā vārstuļa ķirurģiskai ārstēšanai

Stradiņos norisinās unikālas apmācības sirds mitrālā un trikuspidālā vārstuļa ķirurģiskai ārstēšanai

11.05.2018

  • 10. maijā Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centrā norisinājās unikālas apmācības sirds mitrālā un trikuspidālā vārstuļa ķirurģiskai ārstēšanai.
  • Slimnīcā viesojās Ālstas OLV klīnikas (Beļģija) sirds ķirurgs dr. Filips Kasselmans (Filip Casselman), izcils sirds vārstuļu rekonstruktīvās ķirurģijas speciālists un zinātnieks ar ilggadīgu pieredzi, kurš paplašināja mūsu sirds ķirurgu, kardiologu, ehokardiogrāfistu, anesteziologu par mitrālā un trikuspidālā vārstuļa rekonstrukcijas tēmu. Apmācība norisinājās trīs daļās, pirmajā dr. Kasselmans sniedza teorētisku lekciju par sirds vārstuļu rekonstrukcijas jaunākajām vadlīnijām un tehnikām, kā arī iepazīstināja ar Beļģijas un pasaules pieredzi. Otrajā daļā notika praktiskas mācības, kuru laikā sirds ķirurgi (galvenokārt jaunie ārsti) uz cūku sirdīm praktizēja mitrālā un trikuspidālā vārstuļa plastikas dažādus paņēmienus. Trešais apmācību posms noritēja Sirds ķirurģijas centra operāciju zālēs, kur diviem pacientiem mūsu ķirurgi veica mitrālā vārstuļa rekonstrukcijas paraugdemonstrējumus. Operācijas tika pārraidītas uz video ekrāniem, un dr. Kasselmans tās konsultēja un komentēja. Pasākums norisinājās, pateicoties kompānijas “Medtronic” atbalstam.
  • Šīs apmācības ir neatsverams ieguvums sirds ķirurģijas turpmākai attīstībai Latvijā, pierādījums tam, ka mēs spējam noorganizēt augstas raudzes modernu izglītojošu pasākumu, un iedrošinājums tādus rīkot arī turpmāk.

Informācijas avots: Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīca