Šī gada aprīlī zāļu patēriņš samazinājās

Šī gada aprīlī zāļu patēriņš samazinājās

01.06.2018

  • Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2018. gada aprīlī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 3,85 milj. zāļu iepakojumu par 33,13 milj. eiro (ar PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 19% mazāk nekā šī gada martā un par 7% mazāk nekā 2017. gada aprīlī. Vispārēja tipa aptiekām aprīlī tika pārdoti 3,32 milj. zāļu iepakojumu 28,30 milj. eiro vērtībā.
  • Ārpus Latvijas pārdotas 530 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistra zāles, šo zāļu sarakstu iespējams skatīt šeit (Excel fails), tai skaitā 252 kompensējamo zāļu saraksta zāles, par 14,95 milj. eiro, kas ir par 3% mazāk nekā martā.
  • Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu aprīlī bija 8,6 eiro ar PVN. Lielākās izmaiņas vērojamas zālēm cenu diapazonā virs 100 eiro.

Zāļu iepakojuma vidējā lieltirgotavas cena pa diapazoniem (€ ar PVN)

  • Zāļu ražotāji un to pārstāvji aprīlī zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 68 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 52 zālēm. Cenu paaugstinājumu ražotāji pamato ar izejvielu un ražošanas izmaksu pieaugumu. Informāciju par konkrētiem produktiem, kam aprīlī cena samazināta vai palielināta, iespējams skatīt šeit (Excel fails).

Piezīme

  • Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā netika ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.

Datu avots: Zāļu valsts aģentūrai iesniegtie pārskati