Veselības ministrijas darbinieki piedalās Latvijas Veselības nedēļā 2018

Veselības ministrijas darbinieki piedalās Latvijas Veselības nedēļā 2018

01.06.2018

  • No 28.maija līdz 3.jūnijam, norisinās Latvijas Tautas sporta asociācijas rīkotā Latvijas Veselības nedēļa 2018, kurā aktīvi iesaistīsies arī Veselības ministrijas darbinieki.
  • Veselības nedēļa 2018 notiek visā Eiropā sadarbībā ar Starptautisko Sporta un Kultūras asociāciju starptautiskā projekta “NowWeMove” ietvaros.
  • Latvijas Veselības nedēļas 2018 mērķis ir veicināt un popularizēt veselīgu un aktīvu dzīvesveidu arī iestāžu kolektīvos, atgādinot par veselības veicināšanas nozīmi ikdienā, lai tas kļūtu par ikviena kolektīva neatņemamu darba sastāvdaļu.
  • Lai aktīvāk pievērstos fiziskām aktivitātēm kā veselīga dzīvesveida pamatam, Latvijas Veselības nedēļas 2018 ietvaros iedzīvotāji aicināti pievērst uzmanību fiziskām aktivitātēm, piemēram, uz darbu un no darba doties ar kājām, ar velosipēdu, dienas laikā neizmantot liftu, veikt vingrojumus un citos veidos mazināt mazkustīgu dzīvesveidu.
  • Veselības nedēļā no 28.maija līdz 1.jūnijam Veselības ministrijā ir iecerēts katru dienu veltīt konkrētai veselīga dzīvesveida tēmai: regulārām fiziskām aktivitātēm, veselīgam uzturam, atkarību profilaksei un psihiskai veselībai.

Noderīga informācija:

– par fiziskajām aktivitātēm (pieejami Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā www.spkc.gov.lv): 

– par ūdens lietošanu ikdienā (pieejami Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā www.spkc.gov.lv):

– par veselīgu uzturu:

– par veselības veicināšanas pasākumiem pašvaldībās:

  • Informācija par Veselības ministrijas īstenotā projekta “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumiem pašvaldībās pieejama – www.ESparveselibu.lv.
  • Platforma www.ESparveselibu.lv veidota tā, lai ikviens sev varētu atrast noderīgu informāciju: šeit ir pieejams Latvijā apjomīgākais veselību veicinošo pasākumu kalendārs, kas ietver aktivitātes saistībā ar veselīga uztura paradumu veidošanos, atkarību profilaksi, seksuālās un reproduktīvās veselības veicināšanu, fiziskās aktivitātes veicināšanu un psihiskās veselības uzlabošanu, kā arī informatīvie  materiāli iedzīvotājiem un metodiskie materiāli speciālistiem darbam ar noteiktām sabiedrības grupām.

Informācijas avots: Veselības ministrija