Pie Stradiņa slimnīcas speciālistiem pierakstīties kļuvis ērtāk, E-pieraksts, video pamācība kā pierakstīties?

Pie Stradiņa slimnīcas speciālistiem pierakstīties kļuvis ērtāk, E-pieraksts, video pamācība kā pierakstīties?

04.07.2018

  • No 2018. gada 1. februāra Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas pacienti var izmantot ērtāku tiešsaistes pieraksta veidu – “E-pieraksts”. 
  • Rūpējoties par pacientu ērtībām, Stradiņa slimnīcā izveidota tiešsaistes sistēma, kas ļauj pierakstīties uz konsultāciju vai izmeklējumu, neizmantojot ierasto telefonzvana metodi, tā vietā lietojot datoru vai mobilo telefonu. Ņemot vērā nereti ilgo gaidīšanas laiku pie klausules, tagad pierakstu iespējams veikt nesteidzoties, pārdomājot savu izvēli un, ja ir vēlme, arī veicot priekšapmaksu, tādejādi samazinot reģistratūrā pavadīto laiku pirms vizītes.
  • Pierakstoties caur “e-pieraktu” datorā vai mobilajā telefonā, pacients vispirms izvēlas pakalpojumu vai konkrētu speciālistu. Tālāk sistēma piedāvā veikt pierakstu par valsts apmaksātajiem līdzekļiem vai izvēlēties maksas pakalpojumu. Atveroties pieraksta kalendāram, iespējams redzēt tuvākos pieejamos datumus un laikus. Šobrīd pierakstu var veikt izmantojot piecus identifikācijas veidus – trīs internetbanku pieslēgumus – SEB bankas, Swedbankas un bankas Citadele, kā arī e-parakstu un e-ID sistēmu. Pēc pieraksta veikšanas, pacients saņem apstiprinājuma e-pastu, kurā būs pievienota saite arī vizītes atteikumam. Vizītes atcelšana notiek automātiski, nav nepieciešams sagaidīt apstiprinājumu, un šī vieta uzreiz ir redzama, pieejama citiem sistēmas lietotājiem. 
  • E-pierakstu var veikt gan pacients, gan pacienta pilnvarota persona, kur ir atbildīga par atļaujas saņemšanu no pacienta datu apstrādei. Ja pieraksts tiek veikts kādam radiniekam, tad pieraksta veicējs ir atbildīgs par precīzu datu, piemēram – personas koda, norādīšanu.
  • E-pieraksta darbības laikā šo sistēmu izmantojuši 1223 pacienti. Februārī un martā sekmīgi apstiprināti 950 pieraksti. Visvairāk pierakstu veikts pie otorinolaringologa, gastroenterologa, endokrinologa, oftalmologa un urologa. Vidēji dienā tiek veikti 30 pieraksti. 
  • Sistēma strādā labi, un šobrīd var novērtēt Latvijas iedzīvotāju labo informētību par speciālistu nepieciešamību dažādos gadījumos. Parasti cilvēki savā izvēlē, veicot pierakstu pie konkrēta speciālista, nekļūdās. Tomēr  – visas detaļas iespējams precizēt, veicot telefona zvanu pirms vizītes, sazvanot pacientu pirms apmeklējuma. 

Saite uz E-pierakstu

Informācijas avots: Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca