Atklāts pirmais klīnisko pētījumu ambulatorais centrs Latvijā.

Atklāts pirmais klīnisko pētījumu ambulatorais centrs Latvijā.

25.09.2018

  • 20. septembrī Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā svinīgi tika atklāts Latvijā pirmais Klīnisko pētījumu ambulatorais centrs.
  • Par Slimnīcas komercdarbībā nopelnītiem līdzekļiem no klīniskajiem pētījumiem ir radīts moderns, unikāls klīnisko pētījumu centrs, kas ir Slimnīcas Zinātniskā institūta struktūrvienība. Moderna infrastruktūra un medicīniskais aprīkojums ambulatoro klīnisko pētījumu veikšanai, paaugstināts komforts pacientiem – tā ir jaunā  Slimnīcas radītā vide klīnisko pētījumu norisei.
  • Slimnīcā vienlaikus norit vairāk kā 160  klīniskie pētījumi dažādu zāļu  un medicīnisko ierīču izstrādei. Slimnīca ieņem līderpozīciju Latvijā kā klīnisko pētījumu centrs. Galvenās klīniskās izpētes jomas ir endokrinoloģija, pulmonoloģija, kardioloģija, gastroenteroloģija, reimatoloģija, redzes saslimšanas, nefroloģija, neiroloģija, asinsvadu ķirurģija, onkoloģija un  uroloģija, . Pētījumus veic vairāk kā 100 ārsti – pētnieki ar izcilu pieredzi, nozaru viedokļu veidotāji, no tiem vairāk kā 30  pieredzējuši atbildīgie pētnieki.
  • Klīniskie pētījumi ne vien dod ieguldījumu zinātnes attīstībai un jaunu zāļu izstrādei, bet ļauj būtiski ietaupīt valsts un pacientu līdzekļus, kā arī var dot iespēju pacientam saņemt modernu, un nereti ļoti dārgu ārstēšanu bez maksas.
  • Slimnīca kā terciārā līmeņa veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējs ārstē pacientus, kuru slimības ir retas, sarežģītas un smagas. Tāpēc mēs izprotam, cik nozīmīgi ir radīt zāles tiem pacientiem, kuru slimības ir nesen ir atklātas vai  kuru ārstēšana kļūst aizvien komplicētāka, jo slimības un  to izraisītāji kļūst arvien “gudrāki”.
  • Stradiņa slimnīca piedalās visu fāžu (I – IV) multicentru pētījumos – tas nozīmē, ka visā pasaulē ir vairāki šo pētījumu centri un Stradiņa slimnīca ir viens no tiem. Slimnīcai un tās speciālistiem ir vairāk kā 20 gadu pieredze klīnisko pētījumu veikšanā.
  • Slimnīca pētniecībā sadarbojas ar zāļu ražotājiem un klīniskās pētniecības organizācijām no ASV, Lielbritānijas, Šveices, Vācijas, Zviedrijas un citām valstīm. Klientu vidū ir nozīmīgākie nozares tirgus dalībnieki.

Informācijas avots: Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca