Precizē higiēnas prasības skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem

Precizē higiēnas prasības skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem

10.10.2018

  • 9.oktobrī Ministru kabineta sēdē apstiprināts Veselības ministrijas sagatavotais noteikumu projekts, kas precizēs higiēnas prasības skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanai ar mērķi mazināt infekciju slimību izplatīšanās risku procedūru laikā.
  • Noteikumu projekts izstrādāts ar mērķi nodrošināt drošākus skaistumkopšanas pakalpojumus patērētājiem. Līdz ar noteikumu projekta apstiprināšanu apvienotas un precizētas esošās higiēnas prasības kosmētikas kabinetiem un frizētavām, kā arī noteikts zema, vidēja un augsta inficēšanas riska instrumentu iedalījums un definēts augsta riska pakalpojums.
  • Tāpat noteikumu projekts nosaka higiēnas prasības mobilajiem skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem, paredzot augsta riska pakalpojumu sniegšanu tikai speciāli šim mērķim iekārtotās telpās vai vietās.
  • Daļai no prasībām (instrumentu tīrīšanas, dezinfekcijas un sterilizācijas plāna izstrādei, uzskaites nodrošināšanai par instrumentu dezinfekciju un sterilizāciju, aizliegumam lietot ultravioleto staru iekārtas instrumentu sterilizācijas procesam, apmācību programmas par higiēnas prasībām apgūšanai) noteikts viena gada pārejas periods, ļaujot pakalpojumu sniedzējiem pielāgoties to izpildei līdz 2019.gada 1.oktobrim.

Informācijas avots: Veselības ministrija