Valsts asinsdonoru centrs E-indeksa pētījumā

Valsts asinsdonoru centrs E-indeksa pētījumā

02.11.2018

  • Arī šogad Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija izveidojusi Latvijas valsts iestāžu E-indeksu, atspoguļojot valsts pārvaldes sniegumu digitālo iespēju izmantošanā. Vairākās pozīcijās starp līderiem arī Valsts asinsdonoru centrs.
  • E-indekss mēra gan valsts iestāžu progresu e-pārvaldes principu ieviešanā, gan lietotāju vērtējumu par valsts pārvaldes sniegtajiem pakalpojumiem. E-indekss atspoguļo iespējas un vērtīgu pieredzi mūsdienu tehnoloģiju pielietošanā valsts iestādēs.
  • Valsts asinsdonoru centra tīmekļvietne ietilpst starp 2% tīmekļvietņu, kuras sadaļās sniegta informācijas, kas ir jādara, ir pieejama informācija vai dokumenti, lietotājam sniegta detalizēta informācija, kur, kā un kādā veidā jāsniedz informācija.
  • Valsts asinsdonoru centra mājaslapa atbilst “Google Mobile-friendly” testam. Tīmekļvietnes atbilstību mobilās versijas pārlūkam izpilda vien 27 Valsts pārvaldes iestādes.
  • Vērtējot tīmekļvietnes atbilstību WCAG standartam, Valsts asinsdonoru centra mājaslapa ieguva novērtējumu “Augsta atbilstība”, kas ir aptuveni 85-95%. Ar visaugstāko atbilstību, virs 95%, novērtētas 12 Valsts pārvaldes institūcijas.

Informācijas avots: VARAM pētījums “Integrēts Publisko pakalpojumu sniegšanas un gala lietotāju vajadzību monitorings. Valsts iestāžu vērtējums un valsts iestāžu E-indekss”