Veselības ministrijas kampaņa “Kustinācija” uzņem apgriezienus: uz Latvijas novadiem dodas Iekustinators

Veselības ministrijas kampaņa “Kustinācija” uzņem apgriezienus: uz Latvijas novadiem dodas Iekustinators

02.11.2018

  • Trešdien, 31. oktobrī tiek sākta Kustinācijas tūre, kuras laikā reģionu iedzīvotāji tiks mudināti vairāk nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm. 
  • Pašvaldībās, uzņēmumos, sabiedriskās vietās piestās Iekustinators – profesionāls treneris, kurš klātesošajiem parādīs vienkāršu, bet efektīvu vingrojumu kompleksu un pastāstīs, kā kustēties pareizāk, lai uzlabotu pašsajūtu un garastāvokli.
  • Lūk, pirmās pieturvietas – atbilstoši vārdu salikuma “Kustinācijas tūre” pirmajiem burtiem K un U: Kandavā plkst.11.00 Iekustinators pašvaldībā vingrinās iestādes darbiniekus, bet plkst.12.00 promenādē izkustēties varēs katrs interesents, pēc tam plkst. 14.00 Iekustinators vingros kopā ar interesentiem Ugāles pašvaldībā, bet plkst. 15.00 – šūšanas uzņēmumā “Stilteks”.
  • “Ar vitālo kampaņu “Kustinācija” Veselības ministrija vēlas aktīvi iekustināt ikvienu un ilgtermiņā veicināt sabiedrības veselību. Ja ik dienu kustēsimies kaut dažus solīšus vairāk vai atspēkosim atrunu urdošo vēlmi rudenīgā dienā ieritināties dīvānā pie datora ekrāna, nevis doties pastaigā, tad pakāpeniski katrs kļūsim veselīgāki. Novēlu labu omu gan Iekustinatoram, gan tiem desmitiem un simtiem cilvēku, kas apmeklēs mūsu tūres pasākumus!” norāda Veselības ministre Anda Čakša.
  • Tuvākajās nedēļās tūres laikā plānots braukt arī uz Vidzemes un Latgales pašvaldībām.
  • Kustinatora tūres laikā iedzīvotāji arī paši varēs kļūt par Kustinatoriem – aicinot savus draugus, ģimenes locekļus, radus un kolēģus kustēties biežāk. Labākie Kustinatori saņems Kustinācijas tūres suvenīrus, kas noderēs fizisko aktivitāšu laikā.
  • Plānots, ka kampaņa “Kustinācija” uzrunās iedzīvotājus arī ar dažādām citām izglītojošām aktivitātēm, piemēram, profesionāla autoru komanda: Viktors Lācis, Mareks Osovskis, Sandra Rozenštoka un Linda Šlēziņa izstrādās metodisko programmu dažādām mērķgrupām, kas būs pieejama ikvienam interesentam, lai mudinātu kustēties pareizi. Tāpat paredzēta izglītojošā programma bērnudārziem un skolām, veicinot veselīgu interesi par kustēšanos jau no mazotnes. Kampaņas gaitā plānots arī pozitīvā blakusefekta eksperiments, lai parādītu kustības ietekmi uz cilvēka labsajūtu, kā arī veselīgu hobiju iedzīvināšana, atrunu kliedēšana un citas aktivitātes.

Kampaņas gaitai gada garumā varēs sekot līdzi arī sociālajos tīklos:

Draugiem.lv: https://www.draugiem.lv/kustinacija/

Facebook: https://www.facebook.com/KustiNacija/

Instagram: https://www.instagram.com/kusti_nacija/

Informācijas avots: Veselības ministrija