ZĀĻU PATĒRIŅŠ ŠĪ GADA SEPTEMBRĪ

ZĀĻU PATĒRIŅŠ ŠĪ GADA SEPTEMBRĪ

02.11.2018

  • Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2018. gada septembrī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 3.73 milj. zāļu iepakojumu par 36.14 milj. eiro (ar PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 4.52% mazāk nekā šī gada augustā un par 11.85% vairāk nekā 2017. gada septembrī. Vispārēja tipa aptiekām septembrī tika pārdoti 3.29 milj. zāļu iepakojumu 27.77 milj. eiro vērtībā.

Zāļu patēriņa izmaiņas 2018.gada septembrī

slimibas.lv ZĀĻU PATĒRIŅŠ ŠĪ GADA SEPTEMBRĪ

  • Ārpus Latvijas pārdotas 551 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistra zāles, šo zāļu sarakstu iespējams skatīt šeit (Excel fails), tai skaitā 250 kompensējamo zāļu saraksta zāles, par 9.34 milj. eiro, kas ir par 12% mazāk nekā augustā.
  • Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu septembrī bija 9.69 eiro ar PVN. Lielākās izmaiņas vērojamas zālēm cenu diapazonā virs 100 eiro, tomēr septembrī, salīdzinot ar augustu, šajā diapazonā viena zāļu iepakojuma cena samazinājusies par 6.7%.
  • Septembrī zāļu cenu pieaugums deklarēts 62 zālēm, no kurām 66% ir paralēli importētās zāles, bet cenas samazinājums deklarēts 10 zālēm. Cenu paaugstinājumu zāļu reģistrācijas apliecības īpašnieki  pamato ar  izejvielu un ražošanas izmaksu pieaugumu, bet zāļu paralēlie importētāji ar  piegādātāju piedāvāto zāļu cenu palielināšanos. Informāciju par konkrētiem produktiem, kam septembrī cena samazināta vai palielināta, iespējams skatīt šeit (Excel fails).
  • Dati apkopoti no 85 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā.

Piezīme

  • Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā netika ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.

Datu avots: Zāļu valsts aģentūrai iesniegtie pārskati