Sākums

 • MVM uztura darbnīcas ģimenēm

  06.08.2021

  Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs sadarbībā ar SIA “OnPlate” aicina uz nodarbību ciklu “MVM uztura darbnīcas ģimenēm”. Darbnīcās interaktīvā veidā izzināsim ilgtspēju un nākotnes pārtiku, sezonālo un reģionālo produktu ietekmi uz veselību un vidi, veselīgu ēdienkarti skolēniem un uztura lomu emocionālās veselības veicināšanā jauniešiem.

  12. augustā plkst. 18.00 aicinām apmeklēt uztura darbnīcu “Kā garšo gadalaiki? Vietējā un sezonālā pārtika”, kurā uztura speciāliste Veronika Avdejeva iepazīstinās dalībniekus ar sezonālā uztura priekšrocībām. Nodarbībā varēs uzzināt, kāda ietekme uz vidi ir mūsu uztura un iepirkšanās paradumiem, kādi ir ieguvumi, izvēloties sezonālos un vietējos produktus, un ko nozīmē ilgtspējīgs uzturs. Dalībnieki varēs pārbaudīt zināšanas praktiskā veidā, gan nogaršojot mazāk populārus vietējos dārzeņus, gan arī paši izmēģinot savas prasmes izaudzēt ko veselīgu mājās uz palodzes.

  19. augustā plkst. 18.00 norisināsies “Veselīgo našķu darbnīca. Ceļvedis skolēna ēdienkartē”,kurā uztura speciāliste Veronika Avdejeva iepazīstinās dalībniekus ar bērnu uztura pamatprincipiem. Darbnīcā runāsim par bērna ēdienkarti skolas vecumā – tās veidošanas pamatprincipiem, kā vecāki un izglītības iestāde var ietekmēt bērna uztura paradumus un veicināt veselīgas izvēles, kādi ir pamatprincipi, kas atvieglo ikdienu, veidojot maltītes bērniem. Nodarbības laikā īpaša uzmanība tiks pievērsta pārtikas produktu sastāva izvērtēšanai. Dalībnieki varēs pagatavot un degustēt našķus no veselīgām sastāvdaļām un gūt iedvesmu dažādām receptēm.

  26. augustā plkst. 18.00 notiks darbnīca “Ko ēdīsim nākotnē? Ilgtspēja, circeņi un sliekas”, kurā LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes vadošā pētniece Dr. sc. ing. Ilga Gedrovica un uztura speciāliste Linda Valkovska iepazīstinās dalībniekus ar nākotnes uzturu. Darbnīcā pievērsīsimies cilvēku un dzīvnieku veselībai un labklājībai, tam, kā cilvēki izmanto planētas resursus, un nākotnes uztura pētījumiem. Dalībnieki varēs degustēt neparastas nākotnes uzkodas un iesaistīties diskusijā, uzdodot jautājumus.

  2. septembrī plkst. 18.00 notiks “Darbnīca jauniešiem. Ēdiens un emocionālā veselība”, kurā psihoterapeite Laura Valaine iepazīstinās dalībniekus ar uztura un psihoemocionālās veselības saistību. Darbnīcas laikā diskutēsim par uztura saistību ar psihisko veselību un sabalansēta uztura ieguvumiem emocionālajai veselībai. Apskatīsim, kas ir emocionālā ēšana un kā uzturs var būt pašpalīdzības prakse. Dalībnieki varēs izmēģināt apzinātas ēšanas treniņu un vingrināties pozitīva ķermeņa tēla uztveres veicināšanā.

  Nodarbību norises vieta: MVM dārzs vai MVM Konferenču zālē Antonijas ielā 1, Rīgā.

  Līdzdalība darbnīcās ir bez maksas, iepriekš reģistrējoties https://mvm.lv/aktualie-pasakumi vai www.visidati.lv/aptauja/1757156602/, vai pa telefonu 26644548.  Dalībnieku skaits darbnīcās ir ierobežots.

  Darbnīcu apmeklētājiem, izņemot bērnus līdz 12 gadu vecumam, jāuzrāda derīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, vai derīgs testēšanas sertifikāts. Sīkāk par apmeklējuma noteikumiem skatīt šeit: https://bit.ly/3xdThpJ

  “MVM uztura darbnīcas ģimenēm” tiek īstenotas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.1/16/I/001 “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” ietvaros.

  Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejs pirmo reizi durvis apmeklētājiem vēra 1961. gadā un šobrīd ir viens no apmeklētāju iecienītākajiem muzejiem Latvijā. Jubilejas gads, kas sakrita ar ārkārtas situāciju pandēmijas apstākļos, mudina noskaidrot, kāds ir paša muzeja veselības stāvoklis un ko šajā kontekstā saprast ar veselības jēdzienu. Šiem jautājumiem veltīta Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja 2021. gada norišu programma.Autors: Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejs, www.mvm.lv

  Lasīt talāk...
 • Izstrādāta vienota izglītības programma jauniešiem par seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem

  06.08.2021

  Veselības ministrija sadarbībā ar biedrību “Papardes zieds” ir izstrādājusi vienotu izglītības programmu jauniešiem par seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem un rīko bezmaksas apmācības pašvaldību deleģētiem pārstāvjiem.

  Lai katrā Latvijas pašvaldībā būtu iespēja īstenot izglītojošas aktivitātes par seksuālo un reproduktīvo veselību pēc vienotas metodikas un līdzvērtīgā kvalitātē,un katrā pašvaldībā jauniešiem būtu pieejams speciālists, kas pārzina šo delikāto un sabiedrībai svarīgo jomu, Veselības ministrija sadarbībā ar biedrību “Papardes zieds” ir izstrādājusi vienotu izglītības programmu diviem vecumposmiem (5.-7.klašu un 8.-12.klašu skolēniem) par seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem un rīko 2 dienu bezmaksas apmācības pašvaldību deleģētiem pārstāvjiem.

  Apmācību mērķis ir sagatavot un izglītot pašvaldību deleģētos speciālistus seksuālās un reproduktīvās veselības izglītības programmas nodarbību kopumu vadīšanai 5.-7. un 8.-12 klašu jauniešiem. Apmācību programma veidota tā, lai speciālisti tiktu sagatavoti darbam ar pusaudžiem un jauniešiem par seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem, neformālā gaisotnē, interesantā un vienkāršā veidā pārrunājot reālas situācijas un ietverot arī jauniešu zināšanas, priekšstatus un pieredzi. Apmācību laikā pašvaldību speciālisti, izmantojot neformālās izglītības metode, apgūs zināšanas, dažādas prasmes un kompetences, piemēram, kā veiksmīgāk runāt un veicināt diskusiju ar jauniešiem par seksuālās un reproduktīvās veselības tēmām, kas ietvertas katrā nodarbību kopumā.

  Visos Latvijas reģionos šīs vasaras beigās un rudenī tiks organizētas kopā 6 apmācību grupas, kurās piedalīsies vairāk nekā 100 pašvaldību deleģēti speciālisti – pedagogi, jaunatnes darbinieki, sabiedrības veselības speciālisti, sociālie pedagogi, psihologi, medicīnas māsas, vecmātes u.c. 

  Apmācības tiek īstenotas Eiropas Sociālā fonda projekta “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi (Identifikācijas Nr.9.2.4.1/16/I/001)” ietvaros.Autors: “Papardes zieds” sabiedrības veselības speciāliste Rita Kubuliņa, 28358582, e-pasts: [email protected]

  Lasīt talāk...