Enerģētiskais vampīrisms

Enerģētiskais vampīrisms

 • Enerģētiskais vampīrisms ir pazīstama un pētīta parādība tieši ezotēriskā nevis psiholoģijā. Psiholoģija kā zinātne enerģētisko vampīrismu apšauba. Tomēr, tas nemaina faktu, ka, kontaktējoties ar atsevišķiem cilvēkiem, mūs nereti pārņem sajūta, ka zaudējam spēku un prieku, kaut gan ārēji saskarsme ir šķietami neitrāla.

Cēlonis

 • Enerģētiskais vampīrs dzīvo uz citu cilvēku enerģijas rēķina, donors (enerģijas devējs) kļūst vājāks, nervozs un zaudē iekšējo mieru, bet enerģētiskais vampīrs papildina spēkus, gūst mieru un jūtas lieliski. Šie cilvēki pakārtoti mums laupa prieku, mīlestību, pievēršot uzmanību sev ar jebkādiem līdzekļiem vai kaitot.

Simptomi

 • Enerģētiskais vampīrims var būt dažāds. Liela daļa enerģētisko vampīru ir agresīvi, tie cenšas izprovocēt — konfliktus, skandālus, strīdus, lai jūs zaudētu pašsavaldīšanos un iekšējo līdzsvaru. Ļoti bieži šādu enerģētisko vampīrismu padziļina cilvēka (enerģētiskā vampīra) statuss, jo bieži vien agresīvie vampīri ir statusā, kas noliedz vai samazina iespēju tiem iebilst, piemēram, ģimenes vecākie locekļi vai darba devējs. Agresīvais vampīrs, izprovocējot, ļoti ātri nomierinās, saņemot no Jums nepieciešamo enerģijas devu.
 • Tomēr visnepatīkamākais enerģētiskais vapīrisms ir pasīvais. Pasīvie enerģētiskie vampīri rīkojas atklāti un agresijas vietā „barojas” no žēluma jūtām. Šādi cilvēk nemitīgi žēlojas par dzīvi, stāsta par savām problēmām, detalizēti izklāsta cik nelaimīgi un pamesti jūtas, viņi dara jebko, lai tikai saņemtu no jums līdzjūtību un žēluma jūtas. Rezultātā viņiem paliek vieglāk, bet jums kā likums — sliktāk.
 • Pasīvie vampīri ir labvēlīgi noskaņoti pret jums vai pat meklē draudzīgus kontaktus, tomēr pēc saskarsmes ar viņiem jums paliek „tukšums”, jeb tā sauktais „izspiesta citrona” efekts. Īpaši bīstami, ja pasīvais vampīrs ir tuvs draugs, kurš šķietami par jums rūpējas, piemēram, nemitīgi norāda, ka kāds uz jums ne tā paskatījies vai it kā par jums runājis, ko sliktu. Šeit nav runa ar normālām draugu attiecībām, kad tiek dalīts prieks un bēdas, bet draugs — pasīvais vampīrs praktiski nekad nerunā ne par ko labu, tikai par slikto un tiek kultivētas tikai negatīvās emocijas.
 • Saprotot, ka kāds ģimenes loceklis vai darba devējs ir enerģētiskais vampīrs, mēs nevaram pamest ģimeni vai nekavējoties mainīt darbu, piedevām, vairums enerģētisko vampīru paši neapzinās šo problēmu — viņi „barojas” no jūsu enerģijas neapzināti.

Profilakse

 • Gandrīz katrs cilvēks savā dzīves laikā iziet caur enerģētiskā vampīra stadiju, tomēr vairums no šīs stadijas māk izkļūt — piepildot savu dvēseli ar mīlestību, prieku, cerību un citām gaišām emocijām. Tomēr, tas nenozīmē, ka mums nav nepieciešams aizsargāt sevi no enerģētiskā vampīrisma.
 • Enerģētiskā vampīra mērķis ir raisīt spēcīgas emocijas — dusmas, apvainojumu, žēlumu, kas ir enerģijas avots. Jūsu galvenais uzdevums — nesniegt vēlamo, paliekot maksimāli mierīgiem un līdzsvarotiem. Saskarsmē ar agresīvā tipa enerģētiskajiem vampīriem, nepieciešams saglabāt neitrālu pozīciju un nereaģēt uz provokācijām, kas var izraisīt konfliktu. Nereti, tas ir grūti, jo cilvēka dabā ir atbildēt ar to pašu, ja uz jums kāds sabļauj — bļaut pretī. Stop! Tas taču ir tieši tas, ko enerģētiskais vampīrs vēlas. Sakopojiet visus savus spēkus un nomierināties, agri vai vēlu enerģētiskais vampīrs sapratīs, ka „maltītes” šeit nebūs un liks jums mieru.
 • Ja jums ir gadījies draugs – pasīvais enerģētiskais vampīrs, tad beidziet uzklausīt viņa nemitīgās žēlabas. Tas nenozīmē, ka jums jākļūst par cietu bezsirdi un viņš jāatstumj, bet jāizveido robežas un tās jāievēro. Tā vietā, lai nemitīgi žēlotu, mierīgi uzklausiet un norādiet konkrētu problēmas risinājuma ceļu. Piemēram, ja draudzene nemitīgi žēlojas par savu vīra māti, tad piedāvājiet: ja ir nepieciešama vīramāte, atrodiet sev dzīvokli un pārceļaties uz citu dzīves vietu.
 • Pasīvais enerģētiskais vampīrs nemaz netaisās risināt savu problēmu, tiem patīk, ja apkārtējie viņus žēlo. Tāpēc, ja Jūs gaidītās līdzjūtības un mierināšanas vietā piedāvāsiet konkrētu risinājumu vai darbību, tad visticamāk, ka šis draugs meklēs citu „līdzjutēju”, kurš uzklausīs un žēlos, maz ticams, ka viņš sekos Jūsu ieteiktajam problēmas risinājuma veidam.
 • Protams, pastāv arī citas enerģētiskā vampīrisma formas, kas ir daudz komplicētākas vai tiek realizētas slēptā formā.