Grūtniecības novēršana

Grūtniecības novēršana

  • Dažādu līdzekļu izmantošana, lai izvairītos no grūtniecības un līdz ar to novērstu slimības, kas saistītas ar mākslīgu grūtniecības pārtraukšanu — abortu.
  • Gan sievietes, gan vīrieša organismam ļoti kaitīgs grūtniecības novēršana paņēmiens ir priekšlaicīga dzimumakta pārtraukšana — dzimumorgānos rodas ilgstošs asins sastrēgums un līdz ar to barošanās traucējumi, kas veicina iekaisumslimību rašanos.
  • Priekšlaicīgi pārtraukts dzimumakts var izraisīt arī traucējumus nervu sistēmas darbībā, vīrietim var pat izveidoties dzimumnespēja.
  • Fizioloģiskā grūtniecības novēršana veida pamatā ir iespējamā apaugļošanās laika aprēķināšana pēc ovulācijas un olšūnas dzīvotspējas ilguma, ja menstruālais cikls ilgst 30 dienas, apaugļošanās iespējama apmēram 12. — 19. dienā, ja tas ir 28 dienas, — 10. — 17. dienā utt. Šāds aprēķins tomēr ne vienmēr ir precīzs, jo menstruālajam ciklam var būt dažāds pirmsovulācijas un pēcovulācijas fāžu garums, bez tam pats dzimumakts var izraisīt ovulāciju. Grūtniecības novēršanai pēc iepriekšējas konsultācijas ar ginekologu var lietot dažādus pretapaugļošanās līdzekļus.