Koriģējošā vingrošana

Koriģējošā vingrošana

  • Ārstnieciskās fizkultūras nozare, tās uzdevums — ar vingrojumiem labot dažādas ķermeņa deformācijas (mugurkaula, krūškurvja, kāju u.c. deformācijas), kā arī aizkavēt to veidošanos.
  • Ar koriģējošo vingrošanu deformācijas var labot tikai sākumstadijās, vēlākās stadijās tā tikai aizkavē deformāciju progresēšanu, vislabākie panākumi koriģējošajai vingrošanai ir bērnībā un jaunībā.
  • Koriģējošā vingrošana iedarbojas ne tikai lokāli, bet tā labvēlīgi ietekmē visu organismu, stājas nepareizumu (piemēram, apaļu vai plakanu muguru) un 1 pakāpes skoliozi (mugurkaula izliekums uz sāniem) sekmīgi ārstē ar speciāliem vingrojumiem, kas novērš kaulu deformāciju un nostiprina muskuļus. 2 un 3 pakāpes skoliozi ar koriģējošo vingrošanu labot nevar, var tikai aizkavēt tās tālāku attīstību, dažādas krūškurvja deformācijas (it sevišķi krūškurvja šķērsieliekumu) var koriģēt, nostiprinot attiecīgās muskuļu grupas, kā arī lietojot speciālus elpošanas vingrinājumus un masāžu.
  • Koriģējošo vingrošanu lieto plakanās un greizās pēdas labošanā, mazāk efektīva ir kāju deformāciju (o un x kājas) ārstēšana ar koriģējošā vingrošana.
  • Arī greizo kaklu var labot ar koriģējošo vingrošanu un masāžu, bet tikai tad, ja ārstēšana sākta pirmajos (1 — 2) mūža mēnešos, vēlāk, bojātajam muskulim sarētojot, ārstēšana ar koriģējošo vingrošanu nav efektīva (nepieciešama ķirurģiska ārstēšana).
  • Ķermeņa deformācijas labo bērnu poliklīnikās, tam paredzētās privātās ārstniecības iestādēs, pirmsskolas bērnu iestādēs, dažreiz skolās, arī mājas apstākļos pēc koriģējošās vingrošanas instruktora ieteiktā vingrošanas kompleksa. Atsevišķus koriģējošās vingrošanas vingrojumus profilakses nolūkā iekļauj fiziskās audzināšanas nodarbībās pirmsskolas bērnu iestādēs un skolās.