Muguras smadzeņu audzēji

Muguras smadzeņu audzēji

Simptomi

  • Var būt labdabīgi un ļaundabīgi, ja audzējs atrodas muguras smadzeņu vielā, tas rada nervu šķiedru un nervu šūnu darbības traucējumus, var būt locekļu paralīzes, kas pakāpeniski pastiprinās, kā arī ādas jušanas un iegurņa orgānu darbības traucējumi, ja audzējs atrodas citos veidojumos mugurkaula kanālā (asinsvados, nervu saknītēs, smadzeņu apvalkos utt.), sākumstadijā attiecīgā segmenta līmenī var būt stipras sāpes, kas parasti ir jostveidīgas un ir līdzīgas stenokardijai, žultspūšļa iekaisuma sāpēm utt.
  • Pēc tam pakāpeniski spilgtāki kļūst muguras smadzeņu saspieduma simptomi (locekļu vājums, paralīze, kas saistīta ar ādas jušanas un iegurņa orgānu darbības traucējumiem). Veicot lumbālpunkciju, konstatē muguras smadzeņu apvalku telpas nosprostojuma pazīmes, muguras smadzeņu šķidrums izdalās nelielā daudzuma, un tajā ir stipri palielināts olbaltumvielu daudzums.

Ārstēšana

  • Ārstē kombinēti, audzēju izoperē un novērš muguras smadzeņu nospiedumu, bez tam lieto arī medikamentus. Pēcoperācijas periodā parasti ir iespējams pakāpeniski panākt traucēto funkciju atjaunošanos.