Nagu kopšana

Nagu kopšana

  • Ir ļoti svarīga ne tikai no estētiskā, bet arī no higiēniskā viedokļa.
  • Manikīrs un pedikīrs nagiem ne tikai piešķir skaistu formu, bet arī neļauj ieaugt ādā un deformēties.
  • Aiz roku nagu brīvās malas sakrājas 95 % visu mikrobu, kas atrodas uz rokām, kā arī parazītisko tārpu olas, tāpēc rokas un nagi rūpīgi jāmazgā ar ūdeni un ziepēm ikreiz pēc tualetes lietošanas, kā arī pirms ēšanas. Roku nagi jāapkopj ne retāk kā reizi nedēļā. Tie jāapgriež tā, lai naga brīvā mala būtu ieapaļa, apgrieztos nagus nolīdzina ar nagu vīlīti.
  • Tīrot nagu brīvo malu, nedrīkst lietot asus priekšmetus, jo pat mazākais ādas ievainojums var izraisīt iekaisumu. Pārāk īsi apgriezti nagi veicina pirkstgalu ādas sabiezēšanu un nagu brīvās malas ieaugšanu tajā. Pārāk gari nagi viegli lūst un traucē darbā. Lai neveidotos atnadži, ar neasu lāpstiņu jāatbīda naga valnīša virsādiņa, pirms tam to ieziežot ar kādu barojošu krēmu vai iemērcot pirkstus uz dažām minūtēm karstā, ziepjainā ūdenī (ja roku āda ir ļoti sausa — uz 10 — 15 minūtes karstā olīvu vai persiku eļļā).
  • Virsādiņa jānogriež ar līkām šķērītēm, bet to nedrīkst griezt līdz naga valnīša stūriem, lai neizveidotos sāpīgi virsādiņas stūrīšu pārragojumi vai ievainojumi, kas var izraisīt strutojošu iekaisumu (nagu slimības), lai nagi spīdētu, tos pulē vai lako, bet ne biežāk kā 2 — 3 reizes mēnesī, jo nagu plātnītes var sākt deformēties un kļūt trauslas.
  • Ja darba apstākļi nelabvēlīgi ietekmē nagus (ilgstoša roku mērcēšana, sārmaini, skābi šķīdumi, sīkas traumas), vēlams nagus un roku ādu aizsargāt, lietojot gumijas cimdus vai ieziežot rokas ar aizsargkrēmu.
  • Kāju nagi jāapkopj vismaz reizi mēnesī, tie jāapgriež tā, lai naga brīvā mala būtu taisna, ja tiek ievainota āda, bojātā vieta jādezinficē ar 2 % briljantzaļā šķīdumu vai joda tinktūru, ja nagos vai nagu valnīšos radušās pārmaiņas, nekavējoties jāvēršas pie ādas ārsta.