Nagu problēmas

Nagu problēmas

Trausli nagi

 • Trausli nagi, kas lūzt un šķeļas ir viena no visizplatītākajām problēmām, kas saistīta ar nagiem. Trausli un lūstoši nagi bieži vien ir arī ļoti sausi, tiem var būt izteiktas gareniskas rievas un vertikālas plaisas, kas atdala vairākus naga slāņus (nagu šķelšanās). Tie var būt kā gaiši un viegli rozīgi, tā arī dzeltenīgas krāsas. Galvenā šāda veida nagu problēma – tie ir zaudējuši savu elastību.

Cēlonis

 • Bieži vien ir saistīts ar to, ka nags saņem triecienu. Pamatā nagu trauslums attīstās no diviem faktoriem – pirmais ir ārējās vides negatīvā ietekme, piemēram, nagu pakļaušana pārlieku lielam mitrumam, sadzīves ķīmijai u.c., kā arī nagu nepareiza kopšana.
 • Otrs faktors ir vitamīnu un minerālvielu trūkums organismā, kas, protams, nelabvēlīgi ietekmē nagu stāvokli. Jāizvērtēt kādi faktori varētu būt vainojami un attiecīgi rīkoties!
 • Nagu stiprinātājs, aptur nagu lūšanu

Sausi nagi

 • Sausi nagi parasti ir pirmā problēmas fāze, kurai nepievēršot uzmanību, nagi sāk arī šķelties, kļūst trausli un lūstoši.

Cēlonis

 • Arī sausi nagi veidojas to pašu faktoru ietekmē, kā trausli un lūstoši nagi – ārējās vides nelabvēlīgie faktori un nepietiekošs vitamīnu un minerālvielu daudzums organismā.

Simptomi

 • Sausu nagu pazīmes – nagi kļūst blāvāki, iespējams, arī dzeltenīgāki, tie nav veselīgi un spīdīgi, bet drīzāk tādi kā matēti. Sausa ir arī kutikula un reizēm pat roku āda kopumā. Kutikula nereti var būt arī spuraina un sprēgāt.

Ārstēšana

Sausi nagi, kutikula un roku āda ir jāmitrina:

 • Pirmais, noteikti ir jālieto roku krēms gan no rīta, gan vakarā. Ietiecams izvēlēties tādu roku krēmu, kas ir paredzēts arī nagu papildus kopšanai.
 • Otrais mitrināt un pabarot tieši kutikulu, kas arī ir atbildīga par to, vai nags ir vai nav sauss. Šim mērķim ieteicams izmantot speciālos, kutikulas mīkstināšanai, mitrināšanai un barošanai paredzētos līdzekļus – eļļas, krēmus, masāžas krēmus u.c.
 • Trešais sausiem nagiem pabarošanu no ārpuses, ar nagu stiprinātāju palīdzību, kas nagus kops, mitrinās un padarīs stiprus!

Mīksti nagi

Simptomi

 • Mīksti nagi parasti ir gludi un spīdīgi, to gali ir gaiši, vai pat balti. Bieži vien, skatoties no sāniem, šādi nagi izskatās tādi kā plakani, taču tiem var būt arī karotes forma. Taču galvenā mīkstu nagu pazīme ir tā, ka pat pie nelielas slodzes nagi ir mīksti, tie lokās (taču ne vienmēr lūzt).
 • Mīksti nagi ir ļoti plāni.

Ārstēšana

 • Šāda tipa nagiem nepieciešama papildus kopšana un rūpes, lai padarītu tos biezākus un cietākus. Noteikti der padomāt par savu ēdienkarti – vai tajā pietiek visu, nagiem nepieciešamo vitamīnu un minerālvielu (pievēršot uzmanību tieši kalcijam, kas atbild par nagu cietību). Ieteicams pievērst arī papildus uzmanību nagu kopšanai. Veikalu plauktos un aptiekās ir atrodami nagus stiprinoši līdzekļi, kas paredzēti plānu un mīkstu nagu stiprināšanai, lai padarītu tos cietākus, izturīgās un visādi citādi stiprākus. Noteikti vērts pievērst uzmanību arī kutikulas un pašas roku ādas kopšanai, kas viennozīmīgi ir tiešā veidā saistītas arī ar nagu veselību un stāvokli kopumā.

Lēni augoši nagi

 • Šādi nagi bieži vien ir arī sausi, trausli ar tieksmi uz šķelšanos un lūšanu.

Cēlonis

 • Lēni augošu nagu problēma īpaši izteikta kļūst tieši rudenī un ziemā. Aukstā laikā mūsu organismā palēninās arī vielmaiņas procesi un asinsrite, kas, protams, ietekmē arī nagu augšanas ātrumu. Taču nereti lēna nagu augšana novērojama arī siltajā gada periodā. Iemesls bieži vien slēpjas faktā, ka nagi gluži vienkārši ir novājināti. Iespējams, tiem pietrūkst vajadzīgo vitamīnu un minerālvielu. Tie tiek bieži pakļauti nelabvēlīgajai ārējās vides ietekmei un rezultātā mums rodas sajūta, ka to augšana ir pavisam apstājusies.

Ārstēšana

 • Lai cīnītos ar šo nagu problēmu, ietiecams pārskatīt savus ikdienas paradumus, izslēgt vai samazināt tos, kas nagiem nenāk par labu, kā arī pārskatīt savu ēdienkarti, un apdomāt tās pilnvērtību. Ļoti ieteicams ir izmēģināt arī speciālos nagu stiprināšanas līdzekļus, kas paredzēti tieši nagu augšanas uzlabošanai – šo līdzekļu sastāvā parasti ir vielas, kas nagus ne vien nostiprinās, bet arī stimulēs to augšanu.

Rievaini nagi

 • Rievaini nagi nereti nāk komplektā arī ar sausumu, trauslumu un tieksmi uz šķelšanos, lūšanu.

Ārstēšana

 • Nagu rieviņu likvidēšanā var palīdzēt arī nagu pulēšana, kas nogludina un izlīdzina to virsmu, kā arī nagu stiprinātāju lietošana, kas pateicoties to sastāvā esošajiem komponentiem, spēj aizpildīt rieviņas nagos un padarīt nagus spēcīgus, gludus un izturīgus.