Vīstoša āda

Vīstoša āda

Sevis kopšanā īpašu uzmanību nākas veltīt sejas ādai, jo seja ir ķermeņa atklāta daļa, tāpēc visvairāk pakļauta apkārtējās vides kaitīgo faktoru iedarbībai:

 • ultravioletajam izstarojumam,
 • vējam,
 • gaisa temperatūras un mitruma krasām svārstībām.
 • Pareiza kopšana ļauj aizkavēt ādas novecošanos un aizsargāt to no negatīvās ārējās iedarbības.
 • Lai āda pēc iespējas ilgāk saglabātos labā stāvoklī, tā jākopj katru dienu, tas jādara secīgi un pilnvērtīgi. Tas nozīmē, ka Jūsu izvēlētai kosmētikai jābūt piemērotai Jūsu ādas tipamun tajā jābūt iekļautiem produktiem secīgai ādas kopšanai.

Četri galvenie pamatposmi ādas kopšanā:

 • Tīrīšana;
 • Mitrināšana;
 • Barošana;
 • Aizsardzība.

Tīrīšana

 • Tīrīšana – galvenā ādas kopšanas procedūra. Jebkurš ādas tips prasa, lai to attīra no netīrumiem, putekļiem, dekoratīvās kosmētikas, šūnu ragvielām, slimības izraisošām baktērijām un pārliekiem taukiem, kas dienā sakrājušies uz ādas virsmas. Tie aizpilda ādas poras un apgrūtina tās elpošanu. Ādu nepieciešams tīrīt, lai tā funkcionētu normāli.
 • Turklāt visi tālākās kopšanas līdzekļi iedarbojas daudz efektīgāk, ja tos uzklāj uz labi attīrītas ādas.
 • Sejas ādas tīrīšanai nav ieteicams lietot ūdeni un ziepes. Ziepes pārmērīgi sausina ādu, bet savienojumā ar cietu, hlorētu ūdeni atūdeņo to, un tas izraisa ādas savilkšanās sajūtu.
 • Labāk un veselīgāk ir tīrīt ādu ar speciālām želejām, balzamiem, tonikiem, losjoniem vai pieniņiem. Labāk un veselīgāk ir tīrīt ādu ar speciālām želejām, balzamiem, tonikiem, losjoniem vai pieniņiem. Šie līdzekļi netraucē ādas raga slāņa aizsargfunkcijām. Lai attīrītu ādu no atmirušām daļiņām, kas sakrājušās uz tās virsmas un piešķir sejai pelēcīgu, neveselīgu krāsu, ādu tīra papildus ar pīlinga vai skrabja palīdzību.
 • Āda jātīra katru dienu no rīta un vakaros.
 • No rīta – lai attīrītu ādu no toksīniem, sārņiem un brīvajiem radikāļiem, kuri tiek izvadīti no organisma caur ādu naktī, kad ādas šūnām piemīt visaugstākā aktivitāte.
 • Vakaros – lai pilnīgi noņemtu no ādas dekoratīvo kosmētiku un tos netīrumus, kas sakrājušies uz tās dienā.

Mitrināšana

 • Mitrināšana ir galvenais noteikums jebkura ādas tipa kopšanas sistēmā neatkarīgi no vecuma. Mitrināšana – pamats ādas jaunības saglabāšanai. Labi mitrināta āda – tā ir āda bez dziļām grumbām, tai piemīt skaista krāsa, tā saglabājas gluda un elastīga. Ādas atūdeņošanos var izraisīt klimatiskie un gaisa temperatūras apstākļi, kā arī neveselīgs dzīves veids vai vecums. Mitrinoši kosmētiskie līdzekļi aizkavē nemanāmo ūdens zaudēšanas procesu un uztur ādā optimālu mitruma daudzumu, padarot to gludu, elastīgu un samtainu.

Barošana

 • Barošana ir process, kurā papildina ādas zaudētos normālai darbībai nepieciešamos komponentus: taukvielas, olbaltumvielas, ogļhidrātus, vitamīnus, minerālus un mikroelementus. Barojošo krēmu galvenā funkcija – atjaunot dabisko aizsargbarjeru, piesātināt ādu ar barojošajiem komponentiem un mitrumu.
 • Vispirms barojošie līdzekļi paredzēti sausai un vīstošai ādai, kā arī normālai ādai, kad tai parādās pirmās sausuma pazīmes.

Aizsardzība

 • Pasargāšana – ādas aizsardzība pret ārējās vides agresīvajiem faktoriem, pateicoties speciāliem aktīviem komponentiem – antioksidantiem, vitamīniem, UV-filtriem. Spēcīgi stresi, slimības, atmosfēras piesārņošana noteikti iespaido ādas stāvokli. Aizsargāt nepieciešams visus ādas tipus, lai intensīvi atjaunotu un uzturētu ādas dabiskās aizsargfunkcijas un aizkavētu priekšlaicīgas novecošanās procesus.

 

 

 

Rekomendācijas ādas kopšanai

 

Sausa āda

 

Šāda āda parasti ir jutīga pret visādiem iekaisumiem. Sausa āda prasa ļoti uzmanīgu un prasmīgu kopšanu, tā jāsargā no saules stariem un citu ārējo faktoru iedarbības.

Rekomendācijas kopšanai. . Sausa āda jātīra ar īpaši maigiem līdzekļiem, izvairoties no tās attaukošanās un netraucējot ādas dabiskajam pH;

intensīva ādas mitrināšana un barošana, lietojot barības vielām bagātus krēmus ar

sabalansētu taukvielu un mitrinošu komponentu saturu; speciāli produkti pāragras

noveco šanās profilaksei.

 

 

Normāla āda

 

Normāla āda ne vienmēr izturas normāli. Piemēram, ne reti tā kļūst nedaudz sausāka

aukstajos ziemas mēnešos un uzrāda dažas taukainības pazīmes karstajos un mitrajos vasaras mēnešos. Ar gadiem āda kļūst sausa.

Rekomendācijas kopšanai. Ādu nepieciešams kopt galvenokārt tās labā stāvokļa uzturēšanai: jāizmanto ziepes nesaturoši tīrīšanas līdzekļi, lai neveidotos atsevišķi sausas ādas apgabali; kā arī viegli mitrinoši krēmi ar zemu taukvielu saturu.

 

Taukaina āda

 

Taukainas ādas īpatnība ir tās iespējamā tieksme viegli iekaist veidojot pūtītes un pūžņus.

Rekomendācijas kopšanai.

Sevišķu uzmanību taukainas ādas kopšanā jāveltī ikdienas rūpīgai tās tīrīšanai, lietot speciālus līdzekļus poru dziļai tīrīšanai un piņņu un pūtīšu novēršanai, lietot maigi mitrinošas iedarbības krēmus un želejas.

 

Kombinētas (jauktas) ādas tips

 

Gandrīz visiem uz sejas ir sausākas un taukainākas vietas. Tā, āda tā saucamajā “T”-veida zonā parasti āda ir taukaināka kā vaigu un kakla āda, pat ja šī starpība nav pārāk liela. Pareiza kopšana palīdzēs novērst šo starpību starp dažādām ādas vietām.

Rekomendācijas kopšanai. Jauktam ādas tipam nepieciešami dažādi kopšanas veidi

dažādām ādas vietām. Kā arī var sasniegt labus rezultātus, lietojot kosmētiskos produktus,

paredzētus jauktam ādas tipam, kuri uzlabo tās kopējo stāvokli: tīroši līdzekļi vienlaicīgi

sauso vietu mīkstināšanai un taukaino vietu tauku dziedzeru pārmērīga sekrēta novēršanai;

sabalansēti mitrinoši līdzekļi, kuri stabilizē gan sauso, gan taukaino ādas vietu stāvokli.